Które dziecko nie lubi kolorowanek czy naklejek z ulubionymi bohaterami? Szczerze, ja nie znam takich dzieci, dlatego cieszę się, że pojawiają się takie cudowności wydawnicze dla najmłodszych. Dziś chciałam wam pokazać książeczki z bohaterami bajki „Trolle 2”.

W kolorowance każda strona to cudowna postać do pokolorowania, opisana w ciekawy sposób,  oraz naklejki do naklejenia po jednej na każdej stronie. Naklejki, które przyklejają dzieci, są pomocne, bo mogą w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny znaleźć się na poszczególnych elementach ilustracji.

Takie działania, w których dziecko koloruje według wzoru, pomagają rozwijać takie umiejętności jak: pamięć, spostrzegawczość, zdolności manualne. Ponadto jest to doskonałe ćwiczenie percepcji wzrokowej oraz frajda przy kolorowaniu zabawnych postaci z kreskówki. Trolle są niezwykle barwne, więc i kolorowanie będzie bardzo barwne.

Druga propozycja w oparciu o postacie z kreskówki „Trolle 2” to „100 naklejek”. I wydawać by się mogło, że w tej propozycji otrzymacie tylko naklejki, a tu niespodzianka, bo wasze pociechy znajdą o wiele więcej atrakcji.

Z Trollami nie ma nudy, mają one szereg pomysłów na zabawę, a przy tym są niezwykle roztańczone i rozśpiewane. Naklejkami dzieci uzupełnią Trollowe domino, stronę z „Trollowejimprezy” i inne. Do tego Trolle zachęcą do wykonania łamigłówek czy muzycznych zagadek.

Dzieci mogą wziąć udział w quizie wiedzy o ulubionych postaciach, rozszyfrować imiona Trolli z rozsypanki wyrazowej, dopasować cienie do odpowiedniej postaci. To tylko kilka z przygotowanych zadań, które bez wątpienia spodobają się młodym czytelnikom.

Wszystko w tej książeczce przepełnione jest pięknymi ilustracjami oraz – jak sam tytuł wskazuje – naklejkami. Czyli tym, co dzieci lubią najbardziej. Dzieci podczas zabawy z Trollami rozwiną wiele swoich umiejętności, jak choćby zdolności manualne, spostrzegawczość, wyobraźnia, myślenie logiczne.

Polecam!

Marzena

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.