Oto kolejna wspaniała propozycja dla najmłodszych. Tym razem Akademia Mądrego Dziecka pomaga maluszkom nauczyć się i utrwalić nazwy kolorów.

Już okładka przykuwa wzrok, bo znajduje się na niej otwór z kołem kolorów i strzałką, która pozwala na wskazywanie określonych barw. Będzie to potrzebne na kolejnych rozkładówkach.

Każda strona to tutaj inny kolor, w dodatku pięknie zostało to oznaczone kolorowymi zakładkami, aby uprościć poruszanie się po książce i wracanie do ulubionych fragmentów. I na każdej stronie po wykonaniu zadania znajduje się ćwiczenie dodatkowe – aby zakręcić strzałką i wskazać odpowiednią barwę.

Zadania są różne – mamy kontynuowanie rytmów, labirynty, wyszukiwanki, nazywanie różnych rzeczy, przeliczanie, odnajdywanie par. Tak więc poza nauką kolorów mamy tu świetny materiał do kształcenia umiejętności matematycznych u młodszych dzieci. Bardzo, naprawdę bardzo lubię takie połączenia. W dodatku kręcenie strzałką to super pomysł na doskonalenie motoryki małej. Takie ćwiczenia już od najmłodszych lat procentują na późniejszych etapach edukacji.

Warto dodać, że książka jest naprawdę solidnie wykonana. Nie tylko okładka, ale też całe wnętrze jest wykonane z grubej tektury, a to dobry materiał na publikacje dla młodych czytelników.

Na plus zaliczam także kolorową, przyjazną dzieciom szatę graficzną. Książka już w pierwszym kontakcie zaciekawia i zachęca do zabawy i nauki z nią. Znam zresztą także pozostałe części tej serii, są równie dobre. Zdecydowanie warta polecenia.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.