Dwie mamy i dwie cudowne dziewczynki, urodzone odpowiednio w czerwcu i wrześniu 2017 roku. Jako rodzice, którzy wierzą, że dziecięce zabawy mogą być zarówno przyjemne, jak i kształcące, dzielimy się doświadczeniem i wiedzą o tym, jak bawić się mądrze, bez stosu interkatywnych gadżetów, za to z poszanowaniem potrzeb i możliwości dzieci.

Czasem, by bawić się mądrze, nie trzeba wiele – kilka rzeczy codziennego użytku, które znajdują się w niemal każdym domu, szczypta chęci i garść czasu poświęconego dziecku. Zabawki? Owszem, mamy, ale niekoniecznie grające, świecące i przebodźcowujące. Sprawdzone i warte uwagi zabawki również będziemy tutaj polecać. Te kupione i te… zrobione wspólnie z dzieckiem. Oto nasz przepis na mądrą zabawę, która jest jednym z najistotniejszych czynników stymulujących rozwój malucha.

Każda z naszych dziewczynek jest inna, każda ma swoje mocniejsze strony – jedna upodobała sobie szeroko pojęte zabawy motoryczne, druga nie wyobraża sobie dnia bez książek, puzzli i sensoryki. I o tym wszystkim będzie na blogu. Ale nie tylko – pierwotnie był to blog z recenzjami książek, nie tylko tych skierowanych do dzieci. Recenzje nadal będą się tu pojawiać, ale wpisy zostaną poszerzone o tematykę zabawek, zabaw i aktywności, które polecamy dzieciom i ich rodzicom. Bo bycie mamą wzmaga kreatywność, a my wychodzimy z założenia, że warto wzajemnie się inspirować.

Aneta & Marzena

Aneta Grabowska – mama Zosi, z wykształcenia nauczyciel oligofrenopedagog. Absolwentka filologii polskiej oraz kilku innych kierunków, jednak to właśnie polonistyka sprawiła, że może realizować się w tym, co lubi najbardziej – w pisaniu. Autorka powieści obyczajowej Tu i teraz oraz cyklu książek edykacyjnych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym Przedszkole pani Matyldy.  W przygotowaniu kolejne publikacje skierowane do młodszych czytelników oraz dwie powieści obyczajowe. W wolnych chwilach czyta, pisze i przygotowuje pomoce edukacyjne, które wykorzystuje w zabawach z córką. Marzy, że kiedyś – poza obyczajówkami i utworami dla młodszych czytelników – sprawdzi się w thrillerze psychologicznym.

Marzena Kunicka-Porwisz – mama Lenki, pedagog w przedszkolu montessoriańskim, gdzie prowadzi także język angielski oraz terapię dziecięcą. Autorka podręczników do nauki języka angielskiego dla dzieci English Playground (part 1, part 2). Zafascynowana pedagogiką Marii Montessori, którą stosuje także w domu, pracując z córką. W wolnym czasie tworzy pomoce dydaktyczne, wykorzystywane następnie w domu oraz w pracy w przedszkolu. Obecnie we współpracy z jednym z wydawnictw dziecięcych pracuje nad serią książeczek w duchu pedagogiki Marii Montessori.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu pod mailem: zaczytana.com.pl@gmail.com