Razem z kolegą prowadzę portal o tematyce sportowo-kibicowskiej, a piłka w naszym rodzimym wydaniu ligowym to coś, dla czego jestem w stanie włączyć TV, którego nie tykam w innych wypadkach. Tytuł Wioletty Piaseckiej brzmiał dla mnie zatem naprawdę ciekawie.

W swoim życiu robiłam już wiele rzeczy. Między innymi było to pisanie cyklu felietonów dotyczących piłki nożnej w jednym z największych portali informacyjnych. Zahartowało mnie to. Tyle razy przeczytałam już o tym, że powinnam wracać do kuchni lub napisać, jak nie przypalić mleka, zamiast zajmować się tak męską dziedziną, że docinki tego typu nie robią już na mnie najmniejszego wrażenia. Swoją drogą – mleko do tej pory zdarza mi się przypalić.

Byłam ciekawa, jak kolejna kobieta poradzi sobie z tematyką, którą wielu rezerwuje jedynie dla mężczyzn. I muszę przyznać, że Wioletta Piasecka dobrze przygotowała się pod względem merytorycznym. W „Drużynie marzeń” znalazły się fachowe opisy akcji, pozycji czy treningów piłkarskich. A poza aspektem czysto sportowym nie zabrakło miejsca także dla przyjaźni, determinacji i poświęcenia w imię spełniania własnych marzeń i wyznaczonych celów. Grupa chłopców amatorsko kopiących piłkę na równie amatorskim boisku pewnego dnia zakłada drużynę piłkarską, która podczas turnieju ma stanąć naprzeciw o wiele bardziej doświadczonych rywali. Czy młodzieńcza ambicja jest w stanie pokonać doświadczenie? Przekonajcie się. Jak na książkę dla dzieci przystało, przesłanie jest budujące.

Ale to tylko jedna z części tej publikacji. Drugą stanowią zagadki piłkarskie. I uwaga – nie są wcale tak proste! Sama z niejedną miałam problem, jednak myślę, że młodzi, zapaleni piłkarze nie będą mieć takiego problemu, bo poza piłką w wydaniu ligowym wiedzą także, co piszczy w trawie na boiskach światowych.

Ciekawa i oryginalna publikacja, głównie dzięki wspomnianym zagadkom, z jakimi nie spotkałam się wcześniej. W sam raz dla wszystkich tych, którzy kopiąc piłkę przed domem, marzą o karierze Roberta Lewandowskiego.

Moja ocena: 8,5/10

Tytuł: Drużyna marzeń. Zagadki piłkarskie

Autor: Wioletta Piasecka

Wydawnictwo: NIKO

Za okazane zaufanie i udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję

Wydawnictwu NIKO!