Okładka tej książki, choć bezsprzecznie interesująca i bardzo miło prezentująca się dla oka, zupełnie nie przygotowała mnie na ogrom wiedzy, jaki znajdziemy w środku! Jakoś tak z miejsca założyłam, że będzie to zbiór ciekawostek na temat stworzeń, które latają. Na upartego – można by tym mianem określić tę publikację, bo prawdą jest, że ciekawostek tu mnóstwo, ale byłoby to duże niedopowiedzenie i umniejszenie wysiłku autorek.

Ciekawostki te bowiem zostały pogrupowane bardzo sensownie według konkretnych rozdziałów dotyczących m.in.rodzajów lotu i skrzydeł, rekordów latania, piór, skrzydlatych zabójców, niewiarygodnych podróży czy domów na wysokości. W dodatku informacje te są naprawdę rozbudowane, więc można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o stworzeniach, które potrafią latać. Nawet jeśli jest się już dorosłym czytelnikiem.

Podoba mi się, że nie zapomniano tu także o pterozaurach, od których przecież wszystko się zaczęło. Poświęcono im tu całkiem sporo miejsca. W ogóle mam wrażenie, że tematyka jest bardzo obszerna, a to duża zaleta.

Magia latania” to dla mnie też magia kolorów – jest ich tu mnóstwo, bo niebo pełne jest różnorodności i barw. Każde z tych latających stworzeń jest inne, wyjątkowe, jest częścią naszego świata. Niejednokrotnie – z uwagi na niewielkie rozmiary – częścią niedostrzegalną dla ludzkiego oka, zapatrzonego w ekran telefonu lub innego znaku naszych czasów. Tutaj możemy się zatrzymać, by zobaczyć na własne oczy, że świat jest piękny. Wystarczy się rozejrzeć wokół.

Wspaniała książka dla dzieci, nieco starszych, według mnie – od około 6 lat. Mojej córce, właśnie sześciolatce, bardzo się spodobała. Polecam!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl.