Mamy w domu już kilka tomów komiksów z przygodami tych sympatycznych bohaterów. Byłam bardzo ciekawa, jak autorki połączą swoją komiksową serię z wątkiem edukacyjnym. Nie zawiodłam się!

Pomysł jest następujący: w komiksową historię, skądinąd interesującą, wplecione są strony poświęcone ciekawostkom na temat tego, co akurat pojawiło się w tekście. Dowiadujemy się między innymi o funkcjach korzeni i ich bardzo ważnej dla drzew roli, o grzybniach i o tym, jak „współpracują” z drzewami, a także do czego służą liście i dlaczego spadają, jakie zadania ma kora i jak przemieszczają się nasiona. Dodatkowo możemy przyjrzeć się różnym drzewom, ich liściom i owocom.

Warto dodać, że ta wiedza jest dość szczegółowa. Można ją potraktować jako fajne i ciekawe (bo przedstawione w formie komiksu) wprowadzenie do treści poznawanych w szkole. Uważam, że takie publikacje mają duże szanse na to, by zainteresować dzieci tematem. A to jest olbrzymia wartość.

Warstwa graficzna również jest na bardzo dobrym poziomie. Ja już ją znam z pozostałych tomów, natomiast jeśli ktoś po raz pierwszy spotyka się z tą serią, to z pewnością się nie rozczaruje.

Świetny pomysł, równie dobre wykonanie – seria zdecydowanie warta polecenia.

Komiks zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.