Akademia Mądrego Dziecka, a konkretnie podseria „Niesamowity spacer”, rozrosła się o kolejne tytuły. I bardzo dobrze – to jest tak dobre, że niech autorzy podejmują jak najwięcej tematów. W ten sposób rozwijają wiedzę maluszków o otaczającym ich świecie, dostarczając przy okazji wielu sensorycznych wrażeń.

Bardzo lubię tę serię właśnie za połączenie nauki i zabawy. Książeczki mają nie tylko wartość poznawczą, ale także rozwijają motorykę małą dziecka dzięki ruchomym elementom. Aby wprawić je w ruch, potrzeba sporej precyzji ruchów, więc to doskonałe ćwiczenie dla malucha. Świetnie sprawdzają się również błyszczące elementy, które dostarczają bodźców wzrokowych i po prostu są atrakcyjne dla dzieci.

Każda książeczka dotyczy innego tematu, dzięki czemu maluch dowiaduje się nowych rzeczy o świecie, a także rozwija swój zasób słów, bo na ilustracjach jest wiele elementów do nazwania. Fajnym pomysłem jest też bawienie się w wyszukiwanie.

Na pewno przy okazji tej serii warto zwrócić uwagę na jakość i solidność wykonania. Te książki są tak grube, że niemal pancerne. I właśnie dlatego idealne dla najmłodszych czytelników. Zdecydowanie polecam!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.