Mamy lato w pełni, a zatem i sezon na zabawy w piasku, wodzie, błocie rozpoczął się na dobre. Jestem wielką zwolenniczką takich naturalnych zabaw sensorycznych na świeżym powietrzu, a co za tym idzie – z przyjemnością przyglądam się także rozmaitym zabawkom, które takie aktywności na dworze mogą uatrakcyjnić. Z pewnością do takich zabawek można zaliczyć duże pojazdy, którym niestraszne kamienie, piasek i inne warunki terenowe. Dzisiaj chcę wam pokazać betoniarkę z dobrze nam już znanej firmy Viking Toys.

Spośród wielu dostępnych aut tego producenta wybrałam właśnie betoniarkę, bo po pierwsze jest to pojazd dla dzieci atrakcyjny, a przy tym oryginalny i wręcz idealny do piaskowo-wodnych zabaw – solidny plastik zniesie to i o wiele więcej. Trwałość zabawki była dla mnie jednym z głównych czynników stanowiących o wyborze, bo daleka jestem od nabywania dla córy plastikowych zabawek wątpliwej jakości, które psują się po kilku użyciach i poza żalem dziecka i generowaniem kolejnego śmiecia nie wnoszą nic więcej. Plastikowych zabawek mamy w domu naprawdę niewiele, bo zdecydowanie stawiamy na drewno, ale te, które już do nas trafią, są solidne i służą nam długo. Najczęściej są jeszcze później, gdy córka już z nich wyrasta, przekazywane dalej, by cieszyły inne dzieci.

Betoniarka Viking Toys ma ruchomą część w postaci bębna, z którego dziecko może wysypywać piasek lub wylewać przygotowane wcześniej błoto imitujące zaprawę. U nas córka wrzuca tam też kamienie i różne inne znalezione poza domem skarby.

Pojazdy Viking Toys pozwalają na uatrakcyjnienie zabaw sensorycznych, rozwijają motorykę małą dziecka, stanowią wspaniałą bazę do zabaw tematycznych i rozwijania słownictwa młodego człowieka. A to, że posłużą na długo, jest jedną z ich największych zalet. Polecam!

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości firmy Dante.