Moje doświadczenia są takie, że maluszki lubią i czytanie, i puzzle. A gdyby tak połączyć jedno i drugie? Tego zadania podjęło się właśnie wydawnictwo HarperKids, oddając w ręce młodych czytelników publikację „Poznajemy świat. Kolory”.

Kolory to bardzo popularny temat w książeczkach dla dzieci. I właśnie dlatego nie jest łatwo wprowadzić na rynek coś, co będzie się wyróżniało, co będzie dla maluszka atrakcyjne, ale też dostosowane do jego możliwości. Wszystkie te cechy posiada właśnie nowość z serii Akademia Mądrego Dziecka.

„Poznajemy świat. Kolory” to niewielka gabarytowo książeczka, do której dołączono puzzle w różnych kształtach, odpowiadające otworom znajdującym się w rozkładówkach. Każda rozkładówka dotyczy innego koloru, a puzzle przedstawiają rzeczy z danym kolorem związane. Co więcej, pojawiają się także proste ćwiczenia wspierające rozwój mowy maluszka, np. czy potrafisz kwakać jak kaczka?

Dzięki takiemu połączeniu aktywności dziecko nie tylko rozwija się poznawczo, ale także doskonali motorykę małą oraz koncentrację, czyli umiejętności bardzo potrzebne w kolejnych etapach życia i edukacji.

To naprawdę bardzo wartościowa publikacja. Polecam do domu, jeśli macie w nim malucha, do żłobka i przedszkola także!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.