Seria książek „Akceptuję, co czuję” ostatnio często przewija mi się przez ręce, za co czuję wdzięczność. Jak wiadomo, emocji w człowieku jest dużo, a u dzieci częściej bywają silne, bo dziecku trudno jest regulować samodzielnie układ nerwowy. Zdarza się, że dzieci wrażliwe czują mocniej i odczuwają silny lęk czy smutek, a dzieci nadruchliwe wpadają w furię, gdzie złość szybko przybiera na sile. Jak wtedy się zachować i jak pomóc? Dzisiaj pokażę Wam propozycją  „Akceptuję, co czuję.  Złość – jak sobie z nią poradzić” Wydawnictwa HarperKids. Podczas lektury dzieci znajdą odpowiedź na pytania:
* Skąd się bierze złość?
* Jak ją wyrazić bez agresji?
* Jak się uspokoić?
To bardzo wartościowa książka, polecana przez psychologów i terapeutów, i z całą odpowiedzialnością polecam ją również ja. „Złość – jak sobie z nią poradzić” to ponad 95 praktycznych porad, ćwiczeń i zadań bardzo atrakcyjnych dla dzieci. Książka sprawdzi się zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci w wieku szkolnym. Na końcu publikacji znajduje się PORADNIK DLA RODZICÓW.

Autorka, Isabelle Filliozat, bardzo się postarała, aby wszystko było czytelne i zrozumiałe. Dla mnie osobiście to nadzwyczajne kompendium wiedzy na temat złości i świetne pomysły na ćwiczenia. Książka genialna do pracy w domu lub podczas lekcji wychowania albo zajęć w przedszkolu dotyczących złości. Bardzo podoba mi się sformułowanie w książce „Nie dla przemocy. Tak dla złości”. Każda emocja jet ważna i trzeba nauczyć się kontrolować jej przebieg. A gdy jest trudno, dobrze umieć poprosić o wsparcie. Wszystkiego można się nauczyć. Kiedy dziecko otrzyma wsparcie i bliskość dorosłego w każdej emocji, będzie wdzięczne, będzie silne i pomocne dla tych, którzy również będą potrzebować pomocy. Bycie empatycznym scala więzi, daje poczucie ważności i pewności siebie.

„Akceptuję, co czuję. Złość – jak sobie z nią poradzić” to wartościowa lektura dla dzieci i dorosłych. Młodzi czytelnicy mają tu ogrom aktywności, które zachęcają do rozwoju i poznania siebie. Książka zawiera także naklejki do zadań. Myślę, że wato na początek zapamiętać, że złość to NIE JEST negatywna emocja. Z taką lekturą wszystko na temat złości stanie się jasne i pomocne. Książka posiada czarno-białe ilustracje z dodatkiem czerwonego koloru, który utożsamiany jest ze złością. Książka wyróżnia się na tle innych, podobnych propozycji, uważam, że to jedna z lepszych, jakie kiedykolwiek widziałam do pracy z dziećmi.

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.