Memory to gra, którą kojarzy większość dzieci. Lubiana przez rodziców i nauczycieli, bo nie tylko wzbogaca dziecięcą wiedzę o świecie, ale ćwiczy też pamięć i spostrzegawczość. Nie inaczej jest w naszym domu – my też gramy w memo, już od dłuższego czasu i sięgamy po coraz bardziej rozbudowane wersje. Tym razem wybrałyśmy memory „Ptaki Polski”.

Gra memory „Ptaki Polski” to bardzo miło dla oka wydana propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nie mamy tu do czynienia z rysunkami ptaków, ale ich zdjęciami, dzięki czemu dziecko zobaczy ptaki takimi, jakimi są. Możemy się zatem im przyjrzeć, poćwiczyć opisywanie, poszukać podobieństw i różnic pomiędzy nimi. No i po prostu cieszyć się grą.

Na początku byłam zaskoczona, że w pudełku nie ma żadnej instrukcji – to znaczy: zasady gry w memory znam, ale nie znałam wszystkich gatunków ptaków, które przestawiona na kafelkach. Po dokładniejszym obejrzeniu pudełka okazało się jednak, że wszystko jest wyjaśnione właśnie tam – są i nazwy ptaków i zasady gry.

Kafelki do gry są wykonane z grubej tektury, a więc posłużą na dłużej. To z pewnością zaleta w przypadku tego rodzaju zabaw. Podsumowując: ciekawa tematyka, lubiana przez dzieci gra i solidne wykonanie elementów – może się spodobać.