Czy lubicie Misia Paddingtona? Uroczy Miś z Peru skrada serca nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Miś Paddington przybył do Londynu i zamieszkał z państwem Brown. W nowym miejscu niesforny miś rozpoczyna nowe życie, pełne przygód. Kto już zdążył poznać niedźwiadka, ten wie, że wszystkie swoje przygody Paddington zapisuje w listach do Cioci Lucy.

Wydawnictwo HarperKids dba o najmłodszych czytelników, przygotowując ciekawe wydawnicze nowości z ich  ulubionymi bohaterami. Dzisiaj pokażę Wam wodną kolorowankę pod tytułem „Przygody Misia Paddingtona”. Do jej użycia wystarczą pędzel i woda. Książeczka jest dużych rozmiarów, dlatego sprawdzi się nawet w przypadku rocznego dziecka. Dziecko, dotykając mokrym pędzlem zakropkowanych miejsc, stworzy kolorowe dzieła z Paddingtonem na czele. Wodna kolorowanka ma swoje dodatkowe atuty, bowiem na każdej stronie oprócz ilustracji do wymalowania znajduje się krótka informacja dotycząca przedstawionych postaci. Taka propozycja jest świetnym rozwiązaniem, jeśli dziecko zna Misia Paddingtona, a rodzic nie lub kiedy chcemy poznać przygody Misia pochodzącego z Peru bez konieczności zerkania na ekran telewizora czy telefonu. Wśród postaci ukrytych w książce znajdziecie Paddingtona, Państwo Brown, Judy i Jonathana, Panią Bird oraz Dziubingtona.

Wodna kolorowanka „Przygody Misia Paddingtona” to doskonała rozrywka w trakcie choroby dziecka albo kiedy nie można wyjść na spacer. Wodna zabawa sprzyja rozmowom i wspólnej zabawie. To świetny prezent dla przedszkolaka, który w trakcie zabawy z pędzlem ćwiczy sprawność rąk oraz prawidłowy chwyt. Wodna kolorowanka z Paddingtonem rozwija wyobraźnię dziecka, a także wspiera zainteresowanie książkami i czytaniem. Jako mama często sięgam po wodne kolorowanki, bo prócz wody i pędzla nic więcej nie trzeba.  My dodatkowo po skończonym malowaniu wycinamy postacie i przyklejamy je na kartce. W ten sposób tworzymy swoją książeczkę o przygodach Misia Paddingtona. Jeśli chcecie, to możecie także w kolorowance wodnej po skończonym malowaniu ozdobić poszczególne strony. Tak naprawdę możliwości jest wiele, dlatego chętnie sięgamy po wodne kolorowanki od HarperKids. Polecamy publikację, bo sprawdzi się i u rocznego dziecka, jak i u czterolatka.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

Marzena