„Tu jest nasz dom” od Wydawnictwa HarperKids, z serii Akademia Mądrego Dziecka, to książka dla ciekawych świata dzieciaków. Dzięki niej najmłodsi odkryją tajniki życia dzieci na całym świecie – od Alaski do Amazonii. Historie 20 dzieci inspirują i pogłębiają wiedzę czytelnika. To niezwykle ciekawe doświadczenie – poznać życie dzieci będących w tym samym wieku, jednak żyjących w odległych częściach świata. Życie dzieci bardzo się od siebie różni w zależności od tego, w jakim kraju żyją, są jednak i takie wartości, które łączą je wszystkie.

Książka „Tu jest nasz dom” jest formatu A4. Okładka jest twarda, usztywniana, niezwykle barwna, dużo na niej zieleni oraz pięknej roślinności. Życie dzieci opisane jest w postaci ciekawostek, a bogactwo ilustracji doskonale oddaje klimat tego, o czym się czyta.

Podczas lektury rodzi się wiele pytań, a to okazja do wspólnego czasu z dzieckiem, komunikacji, rozwoju nie tylko wiedzy, ale także emocji, więzi, bliskości. A czy nie jest ciekawie czytać o Basi, która mieszka w Brazylii, w lesie deszczowym i pomaga mamie mielić mak, lubi oglądać różowe delfiny? Lub historia Nou, która mieszka na jeziorze Tonie Sap w Kambodży. W jaki sposób uczą się dzieci w Australii lub jak wygląda dzień z życia dziecka w Mongolii? Czy w Pekinie jest pałac? A gdzie obchodzone jest święto ognia? Na te i wiele wiele innych pytań znajdziecie w książce „Tu jest nasz dom” od HarperKids.

Opis życia każdego dziecka z innej części świata wyróżnia kolor oraz ciekawe ilustracje. Często o nich wspominam, bo zasługują na uznanie. Na końcu publikacji znajduje się indeks, który w łatwy sposób pomoże wrócić do tematów, które dziecko najbardziej zaciekawiły. Książka ma wiele walorów edukacyjnych i rozwojowych. Dziecko w trakcie lektury rozwija zmysły, spostrzegawczość, uwagę, koncentrację, a przy tym dobrze się bawi, poznając tajniki życia na innym kontynencie. Młodsze dzieci mogą słuchać, wskazywać obrazki, starsze dziecko czytać samodzielnie i odpowiadać na pytania. Jestem przekonana, że po przeczytaniu tej nowości od HarperKids dziecko nie tylko zabłyśnie wiedzą wśród swych rówieśników oraz podczas zajęć w szkole, ale dojdzie do wniosku, że czytanie może być przyjemne, gdyż tyle informacji można zdobyć w tak łatwy sposób.Doświadczanie i zaspakajanie ciekawości to naprawdę dobra droga do samorozwoju.

Książkę bardzo polecam, jest świetna! Sprawdzi się bez wątpienia w każdym domu. Dla praktyków pedagogiki Montessori będzie czymś wyjątkowym. W książce „Tu jest nasz dom” jest spora dawka informacji, jasny przekaz, realistyczne ilustracje oraz zaproszenie do samodzielnego pogłębiania wiedzy o sobie i życiu innych ludzi, w tym wypadku dzieci z innych zakątków Ziemi. Książka od HarperKids doskonale sprawdzi się w domu, w przedszkolu, w szkole oraz umili czas podróży.

Znacie już tę książkę? To wspaniale! Nie? To zobaczcie fragmenty. Może i w waszym domu, tak jak u nas, będzie to świetna edukacyjna książka do biblioteczki dla dziecka czy biblioteczki w stylu Montessori.

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.