Czy są wśród waszych dzieci miłośnicy pociągów? A może „Tomek i przyjaciele” to bajka, którą wasza pociecha uwielbia? „Tomek i przyjaciele. Pracowite Lokomotywy. Książeczka z otwieranymi okienkami” to cudowna książeczka dla najmłodszych.

Dlaczego użyłam słowa cudowna? Otóż po pierwsze książka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom Tomka,  po drugie ma okienka, które ćwiczą paluszki oraz pogłębiają wiedzę dziecka, po trzecie – to wstęp do rozmów z dzieckiem, szukania i znajdywania odpowiedzi dotyczących pociągów, pracy na kolei oraz podróżowania.

W książce dziecko zobaczy, jakie ładunki przewozi Tomek, co zrobić, kiedy jest brudny, co kryje okienko na jarmarku i dowie się, co to jest zajezdnia.

Książeczka dla najmłodszych ma ciekawy format, nie jest zbyt duża, za to lekko i przyjemnie się jej używa. Kolorowe ilustracje zainteresują małego słuchacza, otwierane okienka to zaspokajanie ciekawości dziecka. Książeczka z otwieranymi okienkami bez wątpienia przypadnie do gustu wielu dzieciom.

Książka dla trzylatka od HarperKids aktywizuje dziecko i zaprasza do wspólnej zabawy, bez tej na ekranie. Publikacja ma wiele walorów, jest bezpieczna dla dzieci, zaspakaja potrzeby zarówno zabawy, jak i te edukacyjne. U tych, co lubią pociągi, książka będzie cały czas w użyciu, a dziecko będzie odkrywało ją wciąż na nowo, tego jestem pewna. Ani ja, ani córka nie jesteśmy fankami pociągów, ale i tak chętnie z tej książeczki korzystamy. Znam też takie dzieci, które szaleją za pociągami i na widok tej książki usłyszałam od razu słowo : „wow”. Był ten błysk w oku, o który warto dbać i zabiegać w młodszym wieku, by pojawił się w starszym, kiedy czytanie będzie już obowiązkiem szkolnym.

Propozycja od HarperKids dobra dla chłopców i dziewczynek. Publikacja wspiera rozwój motoryki małej, zmysłów, koorynacji oko-ręka, ćwiczy pamięć oraz uwagę.

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.