Muminków nie trzeba specjalnie przedstawiać chyba nikomu – ani z naszego pokolenia, ani z pokolenia naszych dzieci, ani też zapewne z pokolenia naszych rodziców. Mam takie wrażenie, że od jakiegoś czasu jeszcze bardziej wracają do łask i że powstaje coraz więcej publikacji z Muminkami w roli głównej. Mnie to akurat bardzo cieszy, bo z przyjemnością sięgam po perełki takie jak „Dolina Muminków. Poznaj Muminki!”.

Co w tej książeczce dla młodszych dzieci robi aż takie wrażenie? To, z czego wydawnictwo HarperKids zdążyło już zasłynąć – ruchome elementy. Do tej pory kojarzyły mi się one głównie z serią Akademia Mądrego Dziecka, niemniej książka ze znanymi i lubianymi bohaterami w tym klimacie ma dodatkowy smaczek.

Na kilku grubych, pancernych rozkładówkach, dzięki pięknym ilustracjom i wdzięcznym, rymowanym tekstom poznamy lepiej bohaterów bajki. W dodatku młody człowiek poćwiczy sprawność dłoni i paluszków, które będą przesuwać ruchome części. Dla mnie absolutnym hitem jest scenka, w której na chmurze siedzą Migotka i Muminek, a Czytelnik może poruszać tę chmurkę w różnych kierunkach 🙂

Naprawdę przepięknie wydana książeczka. Wspomnę jeszcze tylko, że została wydana także druga część serii – „Dolina Muminków. Zabawy Muminków” – i że jest ona równie atrakcyjna!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.