Przyznaję, że byłam szalenie ciekawa tej książki. Mindfulness to temat, który od jakiegoś czasu zaczął mnie interesować. Myślę nad jakimś szkoleniem w tej tematyce, a póki nie wybrałam nic konkretnego, to chętnie sięgam po książki z tym związane, z racji wykonywanego zawodu – głównie te skierowane do dzieci.

W małej główce wielka moc. 25 ćwiczeń mindfulness, by być uważnym i spokojnym przez cały dzień” – już sam tytuł przyciąga uwagę. Dla mnie istotne było też to, że książka jest skierowana do dzieci w przedziale wiekowym 3-8 lat, a to wiek, który najbardziej mnie obecnie interesuje – mam w domu dziecię w tym wieku i pracuję z trzylatkami.

W środku znajdziemy opisy ćwiczeń, które pomogą w koncentracji, w skupieniu się na tym, co tu i teraz. Dobrze jest być obecnym w chwili, która trwa, nie wybiegając myślami w przyszłość i nie rozpamiętując przeszłości. Myślę, że wielu dorosłym przydałaby się ta umiejętność. To dzięki niej można żyć pełniej i cieszyć się tym, co jest naszym udziałem.

Warto dodać, że książka jest przyjemnie zilustrowana – jest kolorowo, ale przy tym delikatnie, obraz nie przytłacza, nie skupia na sobie całej uwagi. To dobrze, bo inaczej trochę by to rozpraszało i przeszkadzało w tym, co najistotniejsze.

Jeśli interesuje Was ta tematyka, to polecam przejrzeć zakładkę książki dla dzieci w księgarni TaniaKsiazka.pl, na pewno znajdziecie tam coś dla siebie.