Seria „Ważne pytania” nie jest mi i córze obca. Od dosyć dawna sięgamy po kolejne tytuły i chyba się jeszcze nie zdarzyło, byśmy poczuły się zawiedzione. Trudno się zresztą temu dziwić, bo co jak co, ale okienka w książkach zawsze spotkają się z uznaniem mojego dziecka.

„Co to są emocje? Ważne pytania. Książka z okienkami” to tytuł, który od razu przykuł moją uwagę. Nigdy nie ukrywałam, że emocje to temat, który uwielbiam w publikacjach skierowanych do dzieci. A że jest to tematyka popularna, to oryginalne jej ujęcie jest trudne. Z pomocą przychodzą okienka – przyznaję, że wyszło naprawdę okej.

Dzięki tej książce młody Czytelnik będzie miał okazję odgadnąć, jak czują się zwierzątka, pozna powody, przez które możemy odczuwać dane emocje, ale też dowie się, jak można sprawić, że poczujemy się lepiej. Podoba mi się pokazanie, że nie tylko dzieci odczuwają różne emocje, że dorośli też czują, choć nie zawsze tak ekspresyjnie to pokazują. Małym zgrzytem jest dla mnie nazwanie trudnych emocji złymi – nie zgadzam się z takim wartościowaniem, bo wszystkie one są potrzebne. Niemniej nie zaważa to na przyjemnym odbiorze całości.

Wcale się nie zdziwię, jeśli ta część to będzie bestseller i okaże się jedną z najchętniej kupowanych z całej serii. Nie jestem odosobniona w uwielbieniu dla tej tematyki – wielu rodziców szuka w książkach pomocy, jak wspierać dziecko w trudnych momentach i emocjach. I słusznie, książka może się stać pięknym wstępem do rozmowy i zrozumienia tego, co w nas, tam w środku. Więcej tytułów z tej serii znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.