Jako że pracuję z najmłodszymi przedszkolakami, to ochoczo sięgam po nowości skierowane do tej grupy wiekowej. Samej bajki nigdy z córą nie oglądałyśmy, natomiast znamy już kilka książek z tymi bohaterami i kolorowanki z ich udziałem. „To Lubię” to kolejne propozycje wydawnictwa HarperKids, które mogą znaleźć uznanie u Czytelników.

„Dobre słowa” to książeczka, która dotyczy sytuacji, w których używamy różnych zwrotów i słów. Proszę, dziękuję, przepraszam to pierwsze, które zapewne pojawią się w głowie Czytelnika – i słusznie, niemniej nie brakuje także innych, np. dzień dobry czy do widzenia. Dobrze jest wiedzieć, kiedy można – i warto – ich używać, a gdy się ma lat kilka, nie zawsze jest to takie oczywiste.

„Przedszkole” to książeczka, w której nasz bohater opowiada o swoim przedszkolnym dniu – jak się czuje, co robi, jaką zabawkę zabiera ze sobą, jak próbuje nowych smaków itp. Wszystko opisane jest tu w samych pozytywach i trochę brakuje mi pokazania takich trudniejszych momentów – że one też się zdarzają i też są okej. Ale czyta się tę publikację przyjemnie, więc pewnie znajdzie ona wielu zwolenników.

Książeczki są w całości kartonowe, mają niewielki, przyjazny małym rączkom format. W środku są bardzo kolorowe, co z pewnością spodoba się wielu młodym Czytelnikom. Ciekawa seria dla najmłodszych.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.