Hania Humorek to postać lubiana przez dziewczynki w wieku szkolnym. Hania ma wiele pomysłów, jest bardzo mądrą dziewczynką, a do tego jest niezwykle towarzyska. Dziewczynka ma bogatą osobowość i wyróżnia się spośród innych dzieci przede wszystkim odwagą. Kiedy coś nie idzie po jej myśli, to Hania tak jak każdy człowiek na swój sposób przeżywa smutek, ale piękne jest to, że się nie poddaje i szuka rozwiązań.

„Hania Humorek. W osiem i pół dnia dookoła świata”, autorstwa Megan McDonald, to nowa, zaskakująca historia dla chłopców i dziewczynek. Czarno-białe ilustracje wykonał Peter H. Reynold. Tym razem Hania Humorek poznaje dziewczynkę: Manię Pisania. Kim jest tajemnicza dziewczynka? To równie oryginalna postać jak Hania Humorek, co najlepsze: dziewczynki są zadziwiająco do siebie podobne. Czy  się zaprzyjaźnią? Czy może jednak między nimi wystąpi konflikt? Ta historia na pewno zaciekawi i zachęci do praktyki czytania. Ciekawe  zwroty akcji przyprawią czytelnika o wiele emocji. „Konserwowa guma do żucia” , „Krasnoludek Ufoludek”, ” Tarantela” to tylko trzy z kilku tytułów zabawnych perypetii.

Kto poznał już Hanię Humorek, ten wie, że ma na swoim koncie zaskakujące opowieści i przygody. Książka jest w małym formacie, dlatego można zabrać ją w podróż albo czytać na kocyku. Ilustracje są czarno-białe, a okładka kolorowa i bardzo przyjemna w dotyku. Hania Humorek zapewni dobry humorek każdemu, kto wpadnie w wir czytania. Polecam tytuł „Hania.Humorek. W osiem i pół dnia dookoła świata”, jak również całą serię. Propozycja ciekawa dla najmłodszych dzieci, a szczególnie dziewczynek i nastolatek. W książce jest wiele dialogów, ciekawych opisów, a wszystko napisane jest dużą czcionką, co bez wątpienia ułatwia czytanie. Dla mnie Hania Humorek to jedna z lepszych publikacji dla młodych czytelników.

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.