Akademia Mądrego Dziecka od Wydawnictwa HarperKids podsuwa kolejne ciekawe propozycje dla najmłodszych do poznawania świata, a przy tym ciekawe zadania do rozwoju motoryki małej. „Niesamowity spacer. Deszcz” to książka dla maluszków, w której to znajduje się wiele elementów do przesuwania paluszkiem. Przy okazji czytania dziecko czerpie frajdę z odsłaniania ukrytych obrazków.

Książeczka w małym formacie, ma grube i twarde strony oraz zaokrąglone rogi, co zapewnia bezpieczeństwo dzieci podczas użytkowania. Deszcz to zjawisko atmosferyczne, które wiosną i jesienią towarzyszy nam często. Deszcz potrzebny jest zwierzętom i roślinom, a dzieci dobrze wiedzą, że nie ma lepszej zabawy niż skakanie po kałużach. W książce „Niesamowity spacer. Deszcz” dzieci dowiedzą się, które zwierzęta lubią deszcz, a które szukają schronienia, kiedy pada. Książeczka posiada piękne i kolorowe ilustracje, które dodatkowo w tej części błyszczą się.

Książeczka dla maluszków dostarcza wielu ciekawych doznań sensorycznych. To okazja do wspólnych czytanek i bliskości z dzieckiem. Niesamowity spacer po deszczu wprowadza dziecko w świat przyrody i zachęca do rozmów. Książeczka z przesuwanymi elementami to świetna niespodzianka dla dziecka, umili czas w trakcie choroby lub w podróży. Książka wyróżnia się spośród znanych z tej serii błyszczącymi stronami. A jak to po deszczu bywa, na niebie pojawia się kolorowa tęcza, którą w książce podziwiają zwierzęta, a w życiu codziennym zachwycają się nią dzieci. Polecam tę publikację, warto ją mieć w biblioteczce najmłodszych dzieci.

Marzena
Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.