Nie jest to nasze pierwsze spotkanie z tą serią i przyznaję, że w naszym domu takich książeczek aktywnościowych nigdy dość. Jedne córka wypełnia według instrukcji, o innych mówi, że chce coś zrobić według własnego pomysłu. Ale ogólnie lubi ten typ publikacji, więc chętnie po nie sięgamy.

Z Egmontowych nowości tym razem znałyśmy bohaterów tylko jednej bajki, tj. Mustang z Dzikiej Doliny. Druga bajka – Cleo & Cuquin – była dla nas zupełną zagadką.

Co znajdziemy w środku? W pierwszej z książeczek między innymi wykreślankę wyrazową, kolorowanki z Lucky, Mustangiem i spółką, labirynty, zagadki z rozsypanką wyrazową, rysowanie po śladzie, ćwiczenia na spostrzegawczość, szeregi, miejsce na portret wymarzonego konia czy quiz wiedzy o bajce. Jest pięknie i kolorowo.

W drugiej z propozycji znajdziemy na przykład proste działania matematyczne, cienie, figury geometryczne, trochę ćwiczeń z literą „m”, labirynty, kolorowanki i w ogóle sporo zadań doskonalących grafomotorykę.

No i oczywiście w obu książkach są też naklejki, czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Na uwagę zasługuje fakt, że na końcu każdej publikacji umieszczono klucz odpowiedzi, a więc dziecko może samodzielnie porównać swoje odpowiedzi z kluczem.

Ciekawa aktywnościowa seria dla dzieci, pełna różnorodnych ćwiczeń kształcących różne umiejętności. Warta polecenia.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.