Na rynku można spotkać całkiem sporo gier, które kuszą hasłem na opakowaniu, że w środku znajdziemy nie jedną, a kilka gier. Czasem to okazywało się dobrym dla nas wyborem, innym razem nie zachwycało. W nowej propozycji wydawnictwa Egmont mamy do czynienia z trzema grami opartymi na podobnym pomyśle – lub trzema wariantami gry.

L.A.M.A w wersji podstawowej to karcianka, w której staramy się pozbyć kart z rąk – dobieramy lub odrzucamy karty, możemy też spasować. Wszystko to oczywiście podlega pewnym regułom, z którymi musimy się zapoznać przed rozpoczęciem rozgrywki. Na końcu każdej rundy zliczamy, a gra kończy się w momencie, w którym któryś z graczy zdobędzie określoną ilość punktów.

L.A.M.A Party dodaje do wersji podstawowej nowe karty (m.in. różową lamę) oraz żetony.  Nie jest to może gra zupełnie inna od pierwszej wersji, niemniej dodatki stanowią dość ciekawe urozmaicenie.

L.A.M.A gra kostkowa – tutaj również mamy się pozbyć kart, niemniej do rozgrywki wkraczają kostki, a karty są jawne dla wszystkich uczestników gry.

Ten zestaw gier 3w1 może nie rzuca na kolana, niemniej daje możliwość wyboru wariantu gry, więc każdy może wybrać ten, który do niego najbardziej przemawia. W dodatku motywem przewodnim są lamy. A kto nie lubi lam? No właśnie. Też nie znam chyba takiej osoby 🙂

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.