Powiem Wam szczerze, że nigdy nie byłam fanką Misia Paddingtona. Gdy moja córka była mała, to nie spodobał się jej niesforny miś, stąd odeszłam od niego. Wszystko się zmieniło całkiem niedawno, kiedy to w naszym domu pojawiła się kolekcja bajek z Misiem Paddingtonem. Myślę, że wiek dziecka zrobił swoje, bo teraz wszystko stało się zrozumiałe dla czterolatki. Nowe wydanie misia bardzo przypadło nam do gustu. Zdarza się nam czasem obejrzeć także jakiś odcinek bajki w Inernecie w języku obcym, co stanowi kolejny walor zabawy i edukacji w jednym.

Pokochałyśmy misia, któremu przytrafiają się same, jak to określa, „dziwne rzeczy” – ale taki z niego miś. Niesforny, ale o szczerozłotym sercu miś otwiera drzwi do swojego świata. W książce „Przygody Misia Paddingtona. Moje pierwsze zadania do wyklejania”, oprócz misia, poznacie wszystkich przyjaciół Paddingtona. Miś zaprasza nas do rodziny Brownów oraz ich gospodyni, pani Bird. Czy mieliście kiedyś okazję, by gościć w Windsor Gardens 32? Nie? To teraz jest ku temu okazja. Książka przepełniona uroczymi zadaniami. Kiedy uda się dziecku pomóc Paddingtonowi i rozwiąże wszystkie zadania, może oznaczyć je łapkowymi naklejkami.

„Moje pierwsze zadania do wyklejania” to doskonała książeczka aktywnościowa dla maluchów. Miś, który przyjechał z Peru, jest przemiły, ale potrzebuje pomocy przy porządkach. Dziecko przykleja naklejki w wyznaczone miejsce, pomagając uporządkować rzeczy misia. Kolejne zadania to pokonanie labiryntu, by odnaleźć pierzastego przyjaciela -Dziubingtona, wyszukiwanie różnic między obrazkami, pomoc w przygotowaniu naleśników, nauka sztuczek, brakujące puzzle, poszukiwanie zaginionej kanapki z marmoladą, kolorowe lampki i zaszyfrowany list – a to tylko kilka z ciekawych zadań dla najmłodszych. Opracowane zadania są bardzo bliskie dzieciom, kolorowe – w dodatku z Paddigntonem u boku i mnóstwem cudownych naklejek.

Książka bez wątpienia wspiera rozwój poznawczy dziecka. Oprócz dobrej zabawy dziecko u boku misia rozwija myślenie logiczne, uwagę i spostrzegawczość.Przyklejanie naklejek w wyznaczone miejsce to również świetna okazja do ćwiczeń dokładności i sprawności małych palców dłoni. Książka w dużym formacie, odpowiednia dla dzieci w młodszym wieku.

Jeśli znacie i lubicie Misia Paddingtona, to książka dla Was! U nas książeczka tak się spodobała, że szybko została uzupełniona. Mimo to nie znika z półki, bo bardzo lubimy wracać do przygód misia, opowiadać przy tym o naszych niecodziennych przygodach i niespodziankach. W książce pojawia się wiele pytań, które aktywizują dziecko. To wciągająca zabawa, która świetnie buduje relację dziecka z opiekunem. A miś to nasz ulubieniec, który w każdym widzi coś dobrego. Polecam serdecznie!

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.