Binga specjalnie przedstawiać nie trzeba, to bardzo popularna postać, znana nie tylko dzieciom. Ja sama bardzo lubię Binga i jego opiekuna – Flopa.Często ich rozmowy przypominają mi te moje, na co dzień. Jak wiadomo, dzieci uczą się poprzez zabawę i stopniowo nabywają umiejętności przydatne w życiu. „Bing. Zabawy i zadania z naklejkami” od HarperKids to ciekawa propozycja dla najmłodszych. Już na wstępie książeczka zaciekawia duży rozmiarem, wyraźnym tłem do zadań i kolorowymi ilustracjami, na których widnieją ulubieńcy.

Nie to jednak tutaj najcenniejsze. Propozycja zawiera ponad dwadzieścia stron aktywności dla dzieci. W trakcie wykonywania zadań dzieci ćwiczą motorykę małą, funkcje poznawcze, utrwalają kolory, rozwijają koordynacje oko-ręka i wzmacniają percepcje wzrokową. W trakcie odkrywczej zabawy dziecko wyszukuje różne elementy, ćwiczy swoją spostrzegawczość i uwagę. To, co zawsze cenię sobie u Binga, także w tej wersji, to promowanie zdrowego odżywiania i dbania o higienę. Bing śmiało mówi o swoich emocjach oraz potrzebach. Do mnie i moich podopiecznych ten rodzaj i forma treści zdecydowanie przemawia!

Zadania są różnorodne i zachęcają do powracania do nich. Książka doskonała do spędzania wolnego czasu w trakcie deszczowej pogody albo upałów, choroby czy stania w kolejce. Można z niej korzystać zarówno w domu, jak i w ogródku. Na ostatniej stronie można sprawdzić swoje odpowiedzi, tak więc to świetna metoda do samokontroli przez dziecko. Mamy tutaj dwie możliwości: możemy wspólnie z młodszym dzieckiem wykonywać zadania albo pozwolić starszemu na samodzielne wykonanie według jego zainteresowań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedszkolak wybierał aktywność w książce, którą w danym momencie chce wykonać. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na poziom wiedzy czy umiejętności. Książeczka została tak przygotowana, aby każde dziecko odczuwało radość.

„Bing. Zabawy i zadania z naklejkami” od HarperKids, jak w tytule zostało to ujęte, zawiera naklejki do zadań i do swobodnego użytku. To duża atrakcja dla dzieci – od zawsze wiadomo, że lubią one naklejki w każdej ilości. Tak więc, jeśli szukacie łamigłówek i zadań, które polubią wasze pociechy, ja polecam te, o których tu mowa. Dzięki temu, że znajdują się tu ciekawe i kolorowe zadania, można do nich wracać nawet po uzupełnieniu. Taki walor docenią też rodzice. Jeśli chcemy wzmacniać u dzieci prawidłowy rozwój, warto zacząć, gdy jest ono jeszcze małe, gdy może zdecydować, co wykonuje na miarę swoich możliwości. Na pisanie i zadania z kserówek przyjdzie jeszcze czas, najpierw musi wzmocnić ręce i odczuć radość z wykonanych aktywności. W propozycjach od HarperKids znajdziecie to, co najlepsze dla Waszych maluchów. Polecam!

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.