Wspólne czytanie przed snem to wspaniały rytuał i warto wzmacniać to u dzieci. Wydawnictwo HarperKids dba o młodych czytelników i ich rodziców, aby nie zabrakło im publikacji do tego, bo już niejednokrotnie miałam okazję pisać o różnych książkach z serii „Bajki 5 minut przed snem”. Bardzo lubię te czasoumilacze i zawsze się cieszę, kiedy widzę coraz to nowsze propozycje. Tym razem polecam nieco starszym czytelnikom „Spirit. Riding Free. Bajki 5 minut przed snem”.

Znajdziemy tu sześć historii o przyjaźni, intrygujących przygodach, a przede wszystkim – historie o koniach! Niezwykłe zwroty akcji i urocze towarzystwo są tym, co wyróżnia tę publikację i co zachwyci czytelników.

Książka w przyjemnym formacie, wygodna do czytania, zmieści się na każdej półce. Wewnątrz bogactwo dialogów, opisów, a wszystko przeplatane kolorowymi, wyraźnymi ilustracjami. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystko zostało zilustrowane oryginalnymi kadrami z serialu dla dzieci. Dodatkową zaletą jest wygodna do czytania czcionka, która  będzie wspierać rozwój wyobraźni oraz praktykować umiejętności czytelnicze u dzieci.

Wszystkie historie zostały napisane na podstawie serialu. „Spirit Riding Free. Bajki 5 minut przed snem” to okazja do wyciszenia, oddechu od codziennych obowiązków i różnych spraw. Zamiast ekranu komputera, który od roku mocno towarzyszy dzieciom, dobrze postawić na książkę, która będzie rozwijać zainteresowania, a tym samym zaciekawi i wprawi w dobry nastrój. Trzy przyjaciółki zaprowadzą czytelnika do świata Dzikiego Zachodu. Wraz z dziewczynami, które kochają konie, czytelnik odkryje starą mapę pana Prescotta. Czy uda się odnaleźć skarb? Co spotka Lucky w trakcie Rajdu Klubu Siodła? Co kryje  opowieść, pt. „Lucky i niezniszczalny Duch”? Tego wszystkiego i o wiele więcej dowiecie się z jednej przyjemnej lektury. Zapraszam do zapoznania się ze „Spirit Riding Free” w wydaniu książkowym, bo na pewno zachwyci miłośników znanego serialu. A dla miłośników koni będzie to bardzo ciekawa propozycja i dodatkowa okazja do poznania świata koni. Zdecydowanie polecam!

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.