Lubicie Muminki? Ja bardzo! To jedna z tych bajek, które kojarzą mi się z dzieciństwem. Cieszę się, że te bajki sprzed lat wracają do łask i cieszą kolejne pokolenia. Ten zestaw pokazuje, że Muminki są także dla tych naj, najmłodszych!

„Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka” to zbiór czterech niewielkich książeczek o wdzięcznej i ważnej z punktu widzenia malucha tematyce. Dotyczą one kolejno: kolorów, emocji, relacji rodzinnych oraz pór roku. Co więcej – nie wiem jak wy, ale ja na przykład nie pamiętałam, kto dokładnie jest kim w tej bajce. Dzięki tej przyjemnej lekturze możemy sobie przypomnieć choćby to, że Mimbla to starsza siostra Małej Mi, a Migotka ma brata!

Książeczki z tej serii są świetnie pomyślane, bo nawet napisy są w odpowiednich kolorach, tj. jeśli tekst dotyczy jakiegoś koloru, to nazwa koloru zapisana jest właśnie w takim odcieniu, podobnie jest z porami roku.

Wszystkie książki z pierwszej muminkowej biblioteczki są w całości kartonowe, niewielkie, bardzo poręczne i wygodne dla tych najmniejszych rączek. Rogi są zaokrąglone, co w przypadku publikacji dla maluchów jest bardzo istotne.

Bardzo, bardzo polecam. Seria zdecydowanie warta nabycia, nie tylko wtedy, gdy macie w domu małych miłośników Muminków. Te książeczki są tak wdzięczne, tak dobrze przemyślane i dobrane tematycznie, że będą czymś wyjątkowym dla każdego maluszka.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.