Na rynku pojawia się coraz więcej książeczek, które pomagają dzieciom w doskonaleniu umiejętności czytania. Są one świetnym uzupełnieniem dla tego, co robi się w szkole, zwłaszcza teraz, gdy nauka z przyczyn oczywistych wygląda tak, jak wygląda, warto wspierać dzieci i proponować im coś atrakcyjnego, co jednocześnie bawi i uczy. Na pewno jedną z serii, które pełnią obie te funkcje, jest „Czytam sobie” wydawnictwa HarperKids. Jeśli jeszcze nie mieliście z nią styczności, przypomnę, że to seria do nauki i doskonalenia czytania, która opiera się różnorodnej tematyce i trójstopniowej skali trudności, gdzie poziom 1 oznacza poziom dla początkujących, a kolejne są nieco trudniejsze.

„Pudel na dyskotece” to książka z poziomu 1, a więc skierowana przede wszystkim do dzieci, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z czytaniem. Już sam tytuł może zainteresować młodego czytelnika i sprawić, że chętnie sięgnie on po książeczkę. Tematyka będzie dla dziecka atrakcyjna – poznajemy pudla, który lubi się stroić i zamierza wybrać się na dyskotekę. W międzyczasie wdaje się jednak w bijatykę z kotem. Co stanie się, gdy zwierzęta po raz kolejny spotkają się na parkiecie? Tego wy i wasze pociechy dowiecie się już z książki.

Zdania w książeczkach z poziomu 1 są krótkie, nie zawierają skomplikowanego słownictwa, aby nie zniechęcać młodego człowieka do czytania. Proste i atrakcyjne pod względem tematyki teksty sprawdzają się na początku najlepiej i właśnie na to stawiają autorzy w serii „Czytam sobie”. Tekst umieszczony jest na dole na jasnym pasku, powyżej znajdują się kolorowe ilustracje.

Jeśli macie w domu pociechę, która właśnie uczy się czytać, sprawdźcie, jakie tytuły oferuje poziom 1 serii i wybierzcie coś dla siebie!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.