Bardzo lubimy w naszym domu książeczki z Akademii Mądrego Dziecka, bo niejednokrotnie odnoszą się  do życia codziennego, a przy tym rozwijają wiedzę poznawczą u dzieci. Ostatnio pojawiło się u nas coś nowego i zupełnie innego – książka pod tytułem „Przygody z nauką. Jajko”. W tej serii znajdziemy jeszcze inne tytuły warte uwagi, takie jak: Papier,  Cytryna.

Już po tytule można się domyślić, że bohaterem książki jest jajko. Ta publikacja to zbiór dziesięciu prostych doświadczeń, ale takich, które można wykonać w domu albo na zajęciach z grupą. Dzieci bardzo lubią doświadczenia, a dodatkowym atutem jest interesujący wstęp.  Początek to poznanie jajka: kształt, kolor, waga, skorupka, właściwości i jego wnętrze. Z książki dziecko dowie się, w jakim wieku jest jajko, odkryje, że jajko potrafi tańczyć, sprawi, że jajko odbije się od podłoża, wciśnie jajko do butelki, przygotuje domowy majonez, a także pyszne bezy.

Książka pozwala zgłębiać tajniki nauki i otworzyć umysły na odkrycia i eksperymenty, a wszystko to przy dobrej zabawie.

Publikacja ma twardą okładkę z wielkim jajem na środku. Książka jest w kształcie kwadratu, wygodna w użyciu, poręczna dla małych rączek. Co więcej – zawiera piękne ilustracje, kolorowe, przedstawione w sposób humorystyczny. Wszelkie opisy  zamieszczone są w ramkach, dodatkowe informacje w chmurkach plus ciekawostki, które sprawią, że maluch zabłyśnie wiedzą, kiedy w ręce będzie trzymał znane wszystkim jajko. „Przygody z nauką. Jajko” zachęci do kolejnych doświadczeń i sięgnięcia po nowe publikacje z kolejnymi eksperymentami. Nie ulega wątpliwości, że książka rozbudzi ciekawość dziecka i zaspokoi wiele potrzeb związanych z doświadczaniem, przeżywaniem. Wiedza zdobyta w sposób zabawowy, pełen eksperymentowania i przeżywania zostanie na całe życie. Polecam te publikacje zgłębiające tajniki nauki, które w sposób niezwykle przyjemny i prosty budują wiedzę dziecka i  poszerzają jego horyzonty.

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.