Tematyka zdrowego odżywiania jest dość popularna w książkach skierowanych do dzieci, niemniej jest ona bardzo ważna, więc im więcej takich publikacji (a najlepiej jeszcze zróżnicowanych), tym lepiej – wzrastają szansę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Książka Kamili Nowak jest zbiorem wierszyków dotyczących określonych witamin i minerałów. Wierszyki są rymowane i dość miłe dla ucha, w dodatku nie brakuje tu kolorowych ilustracji, co zawsze jest zaletą w książkach dla dzieci. Ogólnie nie jest to tematyka prosta do atrakcyjnego ujęcia dla najmłodszych, ale autorka całkiem zgrabnie ujęła to wszystko w słowa.

Jako nauczycielowi przedszkolnemu od razu przyszedł mi też do głowy pomysł na zajęcia, podczas których czytamy fragmenty wierszyków (bo są długie), a następnie dopasowujemy do każdej witaminy produkty, w których występują. No a przy okazji utrwalamy w głowie wygląd liter.

Książka ma spory format i grubą oprawę, więc posłuży na długo. Ilustracje są duże i kolorowe, mogą się podobać, choć sama preferuję nieco inną kreskę. Ale jak to w przypadku ilustracji bywa – ile osób, tyle opinii.

Ta publikacja to ciekawe ujęcie ważnego tematu, jakim jest zdrowe odżywianie. Pokazuje ona, jakie to ważne dla naszego zdrowia i życia. Rymowany tekst łatwiej wpada w ucho, co sprzyja zapamiętywaniu, a takie informacje warto przyswajać już od młodych lat, dlatego jestem na tak dla tej książki.