Smerfy to jedna z bajek mojego dzieciństwa. Cieszę się, że te bajki wracają do łask, to dla nas, dorosłych, taki trochę powrót do przeszłości, a to miłe uczucie. Smerfy moja córka zna już z kilku publikacji, w tym komiksów. Tym razem przyszła pora na książeczki aktywnościowe.

„Smerfy. Zabawy i zadania z naklejkami” to publikacja pełna inspiracji i zabaw dla dzieci. Warto dodać, że zabaw bardzo zróżnicowanych – zaproponowane w książce zadanka mają różny stopień trudności i doskonalą różne umiejętności dziecka, od grafomotoryki po spostrzegawczość. Łączy je postać sympatycznych Smerfów. Bardzo lubię takie książeczki, moje dziecię podobnie, o czym świadczy choćby to, że… większość zadanek już zrobionych – według instrukcji zawartej w poleceniu albo pomysłu mojej córy, obie opcje mi się podobają.

„Smerfy. Koloruj i naklejaj” to książeczka, w której dziecko ma do pokolorowania całkiem pokaźną liczbę obrazków ze Smerfami. Może to robić na dwa sposoby – albo zgodnie ze wzorem podanym na naklejce (bo i naklejki tu znajdziemy!), albo według pomysłu dziecka.

O, żebym nie zapomniała! W obu tych książeczkach znajdziemy naklejki, a to jeden z tych dodatków, które dzieci wręcz uwielbiają. Dodam, że tych naklejek jest całkiem sporo.

Jestem na tak dla takich publikacji. Bardzo je w naszym domu lubimy, zwłaszcza te, które są tak dobrze przemyślane i wykonane. Jeśli lubicie książki aktywnościowe, przyjrzyjcie się bliżej tym z HarperKids.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.