Nie wiem, czy lubicie śledzić nowości wydawnicze dla dzieci? Ja podążam za nimi i coraz bardziej zachwycam się wieloma z nich.

Jestem dumna z wydawcy, kiedy czytam, że stawia na kształtowanie indywidualnych zdolności dziecka, a także kiedy zwraca uwagę na różnorodność zadań, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. Jak wiemy, każde dziecko jest inne i chętnie zacznie od zadań, które należą do jego ulubionych.

Przyglądam się książeczkom z zadaniami od HarperKids i cieszę się, że nauka tutaj idzie w parze z zabawą, a towarzyszą temu bajkowi ulubieńcy.

„Zabawy i zadania z naklejkami. Masza i Niedźwiedź” to propozycja dla miłośników łamigłówek oraz zagadek. Znajdziecie tu wiele ciekawych zadań dla najmłodszych, którym towarzyszy znana wszystkim Masza oraz jej kompan Niedźwiedź.

Książka z zadaniami jest formatu A4, a ćwiczenia są dokładnie i wyraźnie opisane. Wewnątrz książki są ilustracje – duże oraz kolorowe. Nie brakuje w tej aktywizującej publikacji diagramu, rozsypanek wyrazowych, magicznego kwadratu, różnic między obrazkami, a nawet dziecięcego sudoku. Dodatkowo są także naklejki różnej wielkości, które trzeba umieścić we własciwym miejscu. Takie atrakcje z garstką humoru bardzo pozytywnie wpływają na chęci wykonania przez dziecko zadań. Nikt przecież nie lubi, nawet my, dorośli, kiedy coś nam się każe zrobić, dlatego forma podana w książce i możliwość decydowania sprawi, że dziecko z przyjemnością wykona zadania, które rozwijają wiele umiejętności. Wśród najważniejszych ćwiczenie sprawności rąk, nauka liczenia, nauka liter, rozwijanie spostrzegawczości, myślenia. Dziecko może wykonać samodzielnie zadania, a potem sprawdzić swoje rozwiązania, ponieważ na ostatniej stronie umieszczone są odpowiedzi.

„Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami’, jak sam tytuł mówi, tutaj w formie zabawy dziecko ćwiczy sprawność motoryczną, myślenie, a przy tym dobrze się bawi – ja zdecydowanie polecam!

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.