Czy Wasze dzieci lubią kolorowanie ilustracji czy preferują samodzielne rysowanie? Czy kupujecie albo drukujecie dla dzieci karty z zadaniami? Szukacie czasem książeczek dla dziecka, gdzie trzeba pokolorować ilustrację według wzoru? Ja lubię zadania dla dzieci, ale zawsze stawiam na tę czynność u najmłodszych, którą najbardziej lubią robić. U nas na przykład w domu ostatnio kolorowanie, wycinanie i klejenie to nienudzący się hit 🙂

Kolorowanie według wzoru to umiejętność, która często pojawia się w zadaniach dla czterolatka. Świetnie, jeśli można to zrobić w sposób, jaki się lubi, z postacią, którą się uwielbia ponad wszystko. „Bing. Koloruj i naklejaj” od Wydawnictwa HarperKids to godna polecenia książeczka dla dzieci. Bing z naklejkami to aktywizująca i rozwijająca publikacja dla dzieci. Tutaj właśnie rozwój łączy się z zabawą i spotkaniem z ukochaną bajkową postacią.

Dość dużych rozmiarów kolorowanka stawia na ulubioną czynność wielu dzieci, czyli kolorowanie. Zadaniem dziecka jest umieszczenie we właściwym miejscu naklejki zgodnej z wyglądem ilustracji, którą następnie trzeba pomalować w ten sam sposób jak we wzorze (na naklejce).

Jak wiadomo, kolorowanie to doskonały rozwój motoryki małej, nauka precyzji, dokładności, spostrzegawczości, uwagi, skupienia, koncentracji. Kolorowanie rozwija także dziecko na polu emocjonalnym.

Co mnie spodobało się w tej książce, to na pewno to, że przy każdej stronie do kolorowania jest krótki opis. W krótkich tekstach dziecko może ćwiczyć liczenie, powtarzać nazwy kolorów, poznaje ulubione zajęcia postaci z Binga, widzi zwierzęta, słyszy o potrzebach, wspólnocie. Informacje napisane są dużą czcionką, a niektóre słowa są powiększone i pogrubione. To doskonali naukę nowych słów oraz umiejętność czytania.

Książeczka z Bingiem do kolorowania i naklejania  jest odpowiednia dla dzieci powyżej 3 roku życia. Jeśli tylko dziecko lubi naklejki i kolorowanie, a jego ulubioną bajkową postacią jest Bing, to ta pozycja wydawnicza będzie idealna. Zresztą przyznajcie się, ile pudeł z pracami dzieci posiadacie w domu? 🙂 Tutaj mamy wiele kolorowanek w jednej książce. Ja szczerze polecam!

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.