Świetnie się złożyło, że trafiłyśmy na tę zabawkę, bo córcia marzyła o czarnym, małym piesku. Wprawdzie chodziło o prawdziwego psiaka, ale obie mamy świadomość, że to temat na przyszłość. Święty Mikołaj, znając najskrytsze marzenia dzieci, przyniósł mojej córce czarnego pieska Cry Pets od Dante. Dla nas to idealne rozwiązanie, aby zapoznać się z potrzebami pieska. Piesek, choć w wersji przytulankowej, także wymaga troski oraz zainteresowania. Nie należy on bowiem do zwykłych przytulanek.W odróżnieniu od innych zabawek ta ma dodatkowe atuty, o których za chwilę opowiem.

Piesek jest mięciutki i od razu zachęca do pokochania go, przytulania, głaskania. Po napojeniu buteleczką i naciśnięciu łapki po jego pyszczku spływają łzy. Łzy, które wyglądają bardzo realistyczne. Tego rodzaju zabawka wywołuje empatię, ćwiczy skupienie, a także rozwija u dziecka bardzo ważną umiejętność – mianowicie reagowania na bodziec, daną sytuację. Wielkie wrażenie robi moment, w którym to piesek o dużych, błyszczących oczach płacze na rękach dziecka. Pełne wzruszenia są te chwile, kiedy dziecko w pełnej gotowości robi wszytko, by osuszyć łzy, pocieszyć i dać uczucie miłości, poczucie bezpieczeństwa. Taki widok dla rodzica jest bezcenny.

Piesek bardzo przypadł do gustu mojemu dziecku, zdecydowanie zachęca do troski o zwierzątko. Płaczący piesek w naszym domu znalazł miejsce w wózeczku dzidziusia. To szczególne miejsce – ciepłe, wygodne. Oprócz specjalnej ściereczki do wycierania łez zestaw zawiera inne dodatki, dzięki którym dziecko może zamienić się w weterynarza.

W zestawie oprócz pieska znajduje się specjalny fartuch w żółtym kolorze, strzykawka, termometr, stetoskop. Zabawa może mieć różny wymiar. Tak naprawdę wszystko zależy od wyobraźni dziecka. Żółty fartuch wygodnie się zakłada, pasuje idealnie na małe ciało dziecka. Dzięki niemu dziecko ćwiczy umiejętności samodzielnego ubierania się, doskonali motorykę małą w tak naturalny i swobodny sposób.

Zabawka posiada wiele funkcji. Pozwala wcielać się w role, daje szansę na samodzielną opiekę nad zwierzątkiem. Dziecko może zamienić się także w prawdziwego weterynarza. Płaczący piesek w domu może być również dobrym rozwiązaniem, zanim pojawi się wymarzony, prawdziwy pupil.

Piesek Cry Pets to bardzo innowacyjna zabawka. Czarne zwierzątko jest miękkie i przyjemne w dotyku, dlatego może stać się ukochaną przytulanką. Zabawka jest dość dużych rozmiarów, będzie nie lada atrakcją. Piesek jest lekki, więc z łatwością dziecko może go nosić i zabierać ze sobą w różne miejsca.

Cry Pets dostępny jest w kilku kolorach, dlatego można spełniać marzenie dziecka związane także z kolorem pieska, tak jak to było u nas.

Zdecydowanie polecam Płaczącego Pieska Cry Pets od Dante, bo rozwija dziecko na kilku płaszczyznach, a do tego daje wiele możliwości zabawy.

Marzena

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu dante.com.pl.