Bardzo lubię hasła typu „schowaj telefon”, bo choć nie jestem uzależniona od telefonu, to czasem czuje, że dobrze było by go schować na jakiś czas. Wielu młodych zapomina o przyjemnościach życia codziennego oraz o budowaniu relacji, wpadając w wir kolorowych ekranów. Szkoda, że dzisiaj zapomina się wartościach, których nic nie zastąpi. Ale nie musi tak być. Znam wiele rodzin, które tak pięknie kultywują tradycje, a przy tym znajdują czas na wspólne działanie.  „Schowaj telefon, koniec grania! Nadchodzi nauka rysowania” – takie hasło znajdziecie na okładce książki od Wydawnictwa Wilga pod tytułem „Rysowanie. Krok po Kroku. Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki”.

To książka, która zachęca do wspólnie spędzonych chwil na wykonaniu pięknego rysunku. Takie dzieło może stać się oryginalną ozdobą zimową bądź świąteczną. Książka jest dość dużego formatu, w kształcie kwadratu, w grubszej oprawie. Okładka w czerwonym kolorze i wyjątkowo cudownym świątecznym nastroju. To wydanie prezentuje się typowo świąteczno-zimowo.

W tej książce znajdziecie prawie 78 stron instrukcji wykonania konkretnych rysunków, co pozwoli tym samym na rozwój wyobraźni u dziecka oraz  rozwój estetyki. Każde dwie  strony to nauka rysowania jakiejś rzeczy lub postaci w trakcie siedmiu kroków. Z tą książką rysowanie okaże się prawdziwą przyjemnością. Dziecko  z łatwością  stworzy obrazy na stronach, które są do tego przygotowane. Wśród rysunków pojawią się między innymi: portret Mikołaja, narciarka, Yeti, Husky, myszka, anioł, renifer, Eskimos, miś, Dziadek do orzechów, kula, Królowa Śniegu i  wiele, wiele innych.

Rysowanie stanie się prawdziwą przygodą, ta książka pomaga rozwijać umiejętność rysowania w sposób bardzo przejrzysty, dokładny i prosty. Publikacja będzie świetnym towarzyszem na Święta Bożego Narodzenia, w trakcie przerwy świątecznej albo w trakcie ferii zimowych, kiedy  w domu spędza się znacznie więcej czasu. Taki świąteczny rysunek warto ozdobić, umieścić w ramie, bo z pewnością będzie wspaniałym dodatkiem do wystroju domu. To, co zrobi się samemu, sprawia wiele radości i bardzo się to ceni, pokazuje to najbardziej dziecko, niezwykle szczere i prostolinijne.

Rysowanie oprócz tego, że rozwija wyobraźnię, to jest wspaniałym ćwiczeniem motoryki małej, a także nauką prawidłowego chwytu przyboru piśmienniczego.

Jeśli jako rodzic/opiekun masz trudność, aby coś narysować z pamięci, a dziecko bardzo chce – teraz nie musisz się męczyć. Usiądź z dzieckiem i  na podstawie siedmiu kroków stwórzcie RAZEM coś niepowtarzalnego. Gdy dziecko jest starsze i jego rozwój motoryczny na to pozwala, może spróbować swoich sił samo.

Wraz z córeczką polecamy książki z serii „Rysowanie. Krok po Kroku”. My tę serię bardzo lubimy i często wracamy do rysunków, które udało nam się już opanować. Myślę, że i wam się spodoba.

Marzena