„Basia. Wielka księga przedszkola” od HarperKids to doskonała propozycja na wieczorne czytanie i to nie tylko dla miłośników Basi. Choć kolekcjonerzy serii książek o Basi z pewnością także będą zachwyceni, kiedy publikacja trafi w ich ręce.

„Basia. Wielka księga przedszkola” to pozycja, która jest nie tylko ciekawa, ale także kształcąca, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kto chodzi do przedszkola lub ma w nim dziecko, ten wie, że w przedszkolu wszystko może się zdarzyć. To właśnie tam dziecko zdobywa wiele umiejętności i rozwija się na wielu płaszczyznach. Basia w tym wydaniu zaskakuje, zachwyca , zaprasza do rozmów… Przedszkole to doskonałe miejsce do nawiązywania relacji z innymi oraz wymiany doświadczeń. Wiele przyjaźni zdobytych w przedszkolu potrafi przetrwać jako ta jedyna, na całe życie.

„Basia. Wielka księga przedszkola” od HarperKids dotyka wielu poważnych tematów. Książka z ulubionymi i znanymi dzieciom bohaterami to wprost idealna lektura dla najmłodszych. Publikacja tematycznie została podzielona na cztery pory roku. Pod nazwami pór roku znalazły się tematy, które są bliskie dzieciom. To prawie 100 stron z ciekawą, atrakcyjną treścią. Pod kategorią pory roku, która teraz staje się nam bliska, tj. „Zima”, kryją się na przykład takie tematy jak: Mikołajki, Śnieżynki, Dzień Babci i Dziadka, Zimne lody dla ochłody.

Ważne jest to, że w tej książce wszystko przedstawione zostało oczami przedszkolaka, a sytuacje są realne, naprawdę mogą się zdarzyć. Na uznanie z całą pewnością zasługuje fakt, że pod wieloma tematami znajdziemy pomysł na pracę plastyczno-techniczną. Oprócz instrukcji ich wykonania wpadną nam w oko ilustracje. Kto chciałby zrobić prezent w pudełku, zaskoczyć koronkową serwetką albo zaprezentować piękny wiatraczek? Gdybyśmy zadali to pytanie w grupie dzieci, to zdecydowana większość podniosłaby swoją dłoń. Dla wielu dzieci tego rodzaju praca, wykonana na podstawie instrukcji, to wyzwanie i zarazem wielka radość. Zrobienie samodzielnej pracy zawsze wzmacnia poczucie własnej wartości. Z pomocą Basi wszystko może się udać.

„Basia.Wielka księga przedszkola” to wielka porcja inspiracji i ogrom emocji, a także pomysłów do realizacji. Nie zawsze wszystko się układa i jest łatwe. Autorka sięga po sytuacje z życia przedszkolaków i opisuje fakty takie, jakimi są naprawdę. Ważne, aby czerpać naukę z doświadczeń, popełniać błędy, wyciągać wnioski, a dobre rzeczy wzmacniać. HarperKids w tej książce pokazuje, że warto sięgać dalej i głębiej, a co za tym idzie – w barwną przestrzeń przedszkola.

Książka w twardej oprawie przetrwa zdecydowanie dłużej. Połączenie kilku kolorów na fioletowym tle tworzy niezwykle piękną i przyciągającą wzrok okładkę. Wewnątrz kolorowe strony i mnóstwo dużych ilustracji, które doskonale obrazują opisane historie.

Polecam bardzo serdecznie!

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.