Czyje dziecko zna Binga? A dla którego jest to ukochana postać? Ja podnoszę wysoko obie ręce, bo królik w czerwonych spodenkach jest ważną postacią w naszym domu – dlatego, że jest to ulubiona bajkowa postać mojej córeczki. Ja osobiście stoję za Flopem, bo jest uosobieniem spokoju, wyrozumiałości, ciepła i dobrej rady. Flop to taki wspierający opiekun. Bing z kolei to niezwykle odważna, uparta i barwna postać. Nic dziwnego, że kochają go dzieci. Bing reprezentuje ciekawe świata dziecko z pełną paletą emocji. Bajki z króliczkiem w roli głównej są pogodne, atrakcyjne i niosą ciekawe morały, bo wszystko, czego dokonuje dziecko „…to wielka rzecz!”.

„Bing. Moje bajeczki o Bingu” od Wydawnictwa HarperKids to cudowna propozycja dla dzieci. Książka niedużych rozmiarów idealnie dopasowuje się do dziecięcych rączek. Okładka jest kolorowa i niezwykle gładka, dlatego dla dzieci z potrzebami rozwoju zmysłów to bardzo duży walor. Wewnątrz publikacji znajdziemy osiem bajek. Treści przeplatają barwne ilustracje, a jest ich naprawdę dużo. Dzięki tym obrazkom dziecko przez cały czas skupia uwagę, słucha i rozumie czytaną treść. Bardzo się cieszę, że mamy taką wydawniczą perełkę z ulubionym bohaterem, bo to uwalnia od ekranu telefonu i telewizora. Książka to rozwój wyobraźni, a czytający i odbiorca tworzą więź, której nie zastąpi żadna zabawka. Bing to znana i lubiana postać, a w takim wydaniu z całą pewnością spodoba się dzieciom. Lubimy sięgać po tę książkę. Mając tak przygotowaną książeczkę, nie trzeba zaglądać do multimediów. W takiej formie bajki o Bingu są bardzo wygodne dla nas, bo szybko możemy wrócić do ulubionego fragmentu bajki bądź słów, które dziecko chce usłyszeć ponownie (np. wu-wu, pa-pa).

„Bing. Moje Bajeczki o Bingu” doskonale odzwierciedla bajkę, którą dziecko zna z ekranu. Forma jest idealnie dostosowana dla maluszka. Książeczka jest bardzo estetyczna. Tekst przedstawiony jest w bardzo ciekawy sposób, bo większość z dialogów widocznych jest w kolorowych chmurkach. Poszczególne słowa zapisane są powiększoną lub pogrubioną czcionką, co nie tylko ułatwia czytanie, ale także uatrakcyjnia śledzenie czytanego przez dorosłego tekstu. Ponadto większa czcionka to także duża szansa na kodowanie wyglądu i kształtu liter, z którymi zapoznaje się dziecko
od wczesnego dzieciństwa.

Książeczka o Bingu od HarperKids to ciekawy przekaz treści ulubionych bajek z króliczkiem. Książka niezwykle kolorowa, ze względu na gabaryty wygodna w przechowywaniu oraz użyciu. Można ją swobodnie zabierać ze sobą w podróż. „Bing. Moje Bajeczki o Bingu” to książka doskonała na prezent, a okazja się zawsze znajdzie. Publikacja rozwija zmysły dziecka, wiedzę poznawczą, a w szczególności wyobraźnię.

Polecam nie tylko dla miłośników Binga.

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.