Ta gra zwróciła moją uwagę już wtedy, gdy pojawiła się w zapowiedziach wydawnictwa Egmont. Miła dla oka grafika i – przede wszystkim – znane postacie przyciągają wzrok, zarówno małych, jak i dużych. Producent sugeruje, iż jest to gra skierowana do dzieci 10+, niemniej myślę, że to kwestia bardzo indywidualna i można spróbować już z nieco młodszymi pociechami, z naciskiem na „nieco”.

Po otwarciu pudełka byłam zaskoczona widokiem uroczego imbryczka na baterie, który okazał się czasomierzem. Nie spotkałam się do tej pory z tak efektownym dodatkiem, który ma za zadanie odmierzanie czasu. To niby tylko dodatek do gry, niemniej mocno wpływający na jej atrakcyjność w oczach dzieci.

Jest to gra słowna, a więc wymyślamy słowa – na czas, z określonej kategorii (te znajdują się na specjalnych kartach), a żeby było trudniej, to słowa te nie mogą zawierać zakazanych w rundzie liter. Być może dla osób, które siedzą w grach na co dzień, to nie jest coś arcyoryginalnego, ale u mnie ten pomysł wywołał efekt wow.

Możemy zagrać w wariacie podstawowym, czyli prostszym, oraz w zaawansowanym – ja z dzieciakami z rodziny (bo moja córa jeszcze na tę grę za młoda) wybraliśmy opcję pierwszą. Ale spodobało mi się na tyle, że chętnie wypróbowałabym też trudniejszy wariant, choćby w gronie dorosłych, bo tak naprawdę ta gra ma ograniczenia wiekowe tylko w jedną stronę – może być za trudna dla młodszych dzieci, ale później może służyć nawet jako gra rodzinna czy wręcz imprezowa. Jako nauczyciel doceniam też jej walory edukacyjne i możliwość wykorzystania także na zajęciach jako atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych zadań.

Do gry dołączono obszerną instrukcję, w której dokładnie opisano grę w poszczególnych wariantach. Nie jestem specjalistą od czytania instrukcji ze zrozumieniem, ale tę zrozumiałam, więc jest jasno i konkretnie.

Polecam tę grę na rodzinne posiadówki, do pogrania z rodzeństwem czy przyjaciółmi. Wspaniale pomyślana i równie dobrze wykonana. Istnieją spore szanse, że dzieci ją pokochają!

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.