A teraz coś dla miłośników pociągów – „Złota księga bajek. Robot Trains 2”. Książka z przepięknymi ilustracjami i jeszcze lepszymi historiami od Wydawnictwa HarperKids to świetna propozycja zwłaszcza na długie jesienne i zimowe wieczory.

Książka wydana w twardszej oprawie ze złotymi napisami wpadnie w oko zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom, którzy lubią roboty, maszyny i pojazdy, a zwłaszcza pociągi. Książka jest w bardzo wygodnym formacie, zawiera ponad trzysta stron dobrze napisanego tekstu. Początek to przedstawienie głównych bohaterów „Stalowego patrolu”. I już na wstępie można doszukać się wartości, które towarzyszą w trakcie czytania, że wszyscy członkowie Stalowego Patrolu tworzą razem niezawodną drużynę. Taka przesłanka jest istotna dla dziecka, kiedy staje się w przedszkolu, szkole czy na podwórku członkiem jakiegoś zespołu.

Dzięki jedności drużyny udaje się pokonać każdą trudność, a mieszkańcy Świata Kolei czują się zaopiekowani, wiedząc o tym, że są bezpieczni. Kolejne strony książki to ciekawa prezentacja w postaci ilustracji i krótkiego opisu Świata Kolei. W miejscu tym panuje harmonia dzięki stawianiu na źródła energii. Brzmi ciekawie i każda strona wciąga mocniej w kolejne opowiadania. Książka bez dwóch zdań spodoba się najmłodszym, będzie to czas na wyciszenie albo relaks przed snem.

„Złota ksiega bajek. Tobot Trains 2” to zbiór trzynastu trzymających w napięciu,  ciekawych opowiadań  o patrolu znanym z kreskówki. Wszystkie opowiadania zostały napisane na podstawie drugiego sezonu kreskówki znanej wielu dzieciom. Dzieci w trakcie czytania i słuchania opowiadań współodczuwają to, co wydarzyło się w nowych, fantastycznych, wymagających odwagi przygodach. Wiele akcji jest trudnych i niebezpiecznych, inne na przykład polegają na udziale w projektowaniu modułu dla członków ekipy. Dziecko pozna romantyka Wiktora, odbędzie przygodę w Wodnym parku w Wodolandii, pozna wielką siłę i uwierzy w możliwości Maxie. W trakcie czytania dziecko wzmacnia wiarę we własne możliwości, a każda historia uczy, że można pokonać wiele przeszkód. Wszystkie bajki z tej książki są okazją do wspólnych rozmów i spędzania czasu z dzieckiem. Podczas czytania dziecko pozna bliżej swoich ulubieńców. Zdecydowanie polecam!

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.