Czy może być coś ciekawszego niż prezentacja smacznych dań i zachęta do zdrowych przekąsek przez kotka, pupila dzieci? Kotek Tobi, który dużo lubi robić, przedstawi sprawę bardzo jasno i czytelnie.

Książka pt. „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego” to zbiór ciekawych, wierszowanych utworów. Poprzez rymowanki dziecko szybko przyswoi sobie wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem. A co konkretnie? Kotek zachęca do sportu, podpowiada, jakie wybierać produkty, opowiada o owocach i witaminach, zbożach, nabiale, białku, tłuszczach, wodzie, słodyczach, fast foodach oraz słonych przekąskach. Wszystko z dużą dawką humoru, rymem oraz ilustracją.

Książka ma dużą czcionkę, co ułatwi  trening czytania nieco starszym dzieciom. Ale nie tylko to stanowi wartość dodaną, bo na końcu publikacji znajdziemy „Alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazów, w którym znaleźć można wiele słownych drogowskazów”. W środku publikacji nie suche fakty, a mnóstwo ciekawych przepisów, które można przygotować w domowym zaciszu albo nawet zachwycić gości w trakcie spotkań rodzinnych. Bez wątpienia dzieciom spodoba się przepis na choćby waniliowe ptasie mleczko, zdrowe batoniki karmelowe, batony kokosowe, ciastka amarantusowe-lekkie i kolorowe, paluszki warzywne, chipsy owocowe, krakersy, lody owocowe. To tylko kilka pozycji z menu Tobiego, które przygotował dla swoich ukochanych czytelników.

Książka idealna do rodzinnego czytania i do tego także zachęcam. Sprawdzi się w trakcie uroczystości przedszkolnych i szkolnych. Przygotowane przez dzieci zdrowe, smaczne, nieznane dotąd smakołyki to wspaniały pomysł na kreatywne i wartościowe warsztaty. Polecamy Tobiego, dziecko, widząc na okładce tego sympatycznego kota, chętnie zajrzy do środka książki, aby dowiedzieć się więcej.

Marzena