Nauka języków obcych nie dla każdego jest prosta, nie zawsze jest też atrakcyjna dla młodych ludzi. Bo średnia to przyjemność, by na przykład wkuwać słówka na pamięć, zresztą to też mało efektywna metoda. Na szczęście na rynku można znaleźć obecnie wiele publikacji i materiałów, które pomogą w niełatwej sztuce poznania języka innego niż rodzimy. Jedną z takich książek jest ta z ulubionymi postaciami z bajki – „Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY polsko-angielski”.

Jak wyglądają słowniki obrazkowe, pewnie większość z was wie. Ja wolę tę formę od słowników z samym tekstem. Tutaj natomiast publikację wzbogacono o postaci z popularnej bajki, co już samo w sobie stanowi dla dziecka dużą atrakcję. Kolejna interesująca kwestia to rozbudowany spis treści z kategoriami – znajdziemy tu słownictwo między innymi związane z kolorami, kształtami, porami dnia i roku, czasem, uroczystościami, czynnościami życia codziennego, częściami ciała, a także o zdolnościach i pragnieniach. Jest nawet mowa o tym, że życie jest cudowne – a jakże!

Bardzo dużą zaletą jest też to, że poza pojedynczymi słowami w książce umieszczono także zwroty i całe zdania, dzięki temu słówka nie są wyrwane z kontekstu, widzimy, jak je zastosować w zdaniu i jak to zdanie zbudować. Między bohaterami toczą się także zilustrowane dialogi, co stanowi przyjemne dla oka urozmaicenie i sprzyja zapamiętywaniu.

Bardzo podoba mi się ta publikacja. Dzięki takim książkom nauka języka obcego może stać się nie tylko przyjemna, ale też bardziej efektywna.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.