Czy znacie Hanię Humorek? Jeśli nie, to gorąco już na wstępie polecam. Warto zgromadzić kilka części niezwykłych przygód dziewczynki, która swoją osobą i pomysłami zachwyca, bawi, nadaje sens wielu działaniom. Jestem bardzo mile zaskoczona przygodami tej bohaterki, to kolejna perełka dla dzieci w różnym wieku.

„Hania Humorek” to lektura, która dostarcza wiele rozrywki czytelnikowi. Dziewczynka ma silny charakter, ale i dobre serce, jest doskonałą postacią do naśladowania dla nastolatek, bo wbrew pozorom robi wiele dobrego dla innych, przyrody, świata.

„Hania Humorek zostaje gwiazdą” Megan McDonald to opowieść, w której dziewczynka za wszelką cenę chce znaleźć się na pierwszej stronie gazety. Jej marzeniem i największym celem jest zdobyć sławę po tym, jak  dowiaduje się, że jej koleżanka Julka dostała diadem i zajęła pierwsze miejsce w Wielkim Dyktandzie. Hania, jak to ona, chce być tak samo wyróżniona, o ile nie bardziej niż koleżanka. Zazdrość nie popłaca, a dowodem na to jest fakt, że wszystkie wysiłki, mające na celu „bycia sławnym”, nie przynoszą efektu. Finał jednak zaskakuje, dzieje się coś niezwykłego, dobrego dla dzieci ze szpitala i to za sprawą Hani. Hania Humorek wprawi w dobry humor każdego, kto sięgnie po jej przygody. Bohaterka podsuwa sposoby na to, jak stać się ważnym, robiąc coś dobrego dla innych.

„Hania Humorek ratuje świat” to kolejna zabawna historia Hani, która bardzo przejmuje się wiadomością o zagrożonych gatunkach zwierząt oraz zniszczonych lasach równikowych. Dziewczynka, gotowa do działania, układa plan pomocy, a za nią podążają inni. By nie zdradzać wszystkiego i dać możliwość czerpania radości z czytanej lektury, powiem tylko, że zakończenie zaskakuje, przynosi wiele radości, wzruszeń i dobroci za sprawą głównej bohaterki. Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić i zachęcić do zapoznania z lekturą.

Czarno-białe ilustracje są świetnym dopełnieniem i wzbogacają utwór wizualnie. Dodatkowy atut to treść bogata w różnorodne słowa, związane także z tematem przyrody. Dzieci podczas czytania uczą się nowych słów i poszerzają swoją wiedzę.

Hanię Humorek czyta się bardzo szybko i kiedy się zacznie, wciąga na tyle, że „przerwę” robi się dopiero po dojściu do finału.

Hania Humorek będzie idealnym prezentem dla niejednej wspaniałej dziewczynki o imieniu Hania. Przypadnie do gustu wielu z waszych dzieci czy podopiecznych. Seria bez wątpienia będzie atrakcyjna podczas czytanek przed snem oraz podczas odpoczynku, na przykład w przedszkolu. Polecam!

Marzena

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.