Od niedawna mamy u siebie książkę pt.”Malutki Lisek i Wielki Dzik. Okropieństwo”. Po tytule nie wiedziałam, czego się spodziewać, ale lubimy z córką zwierzęta, a komiksy bardzo przyjemnie się czyta, więc nasza ekscytacja spowodowana ciekawością tej tajemniczej książki była ogromna.

Autorka, Berenika Kołomycka, stworzyła serię niezwykłych komiksów i szczerze jej gratuluję, bo już po pierwszych fragmentach lisek skradł nasze serca. Pani Berenika Kołomycka, z wykształcenia rzeźbiarka, graficzka, ilustratorka i projektantka, zainspirowała się swoim ukochanym pieskiem do stworzenia serii komiksów. Książka ta to szósty tom kochanej przez najmłodszych czytelników serii, której pierwszy tom został nagrodzony w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.

„Mały lisek i Wielki Dzik. Okropieństwo” to część, w której poznamy zabawne perypetie leśnych zwierząt, które tym razem wpadną w trudne emocje, takie jak: złość, gniew czy lęk. Los nie zawsze jest łaskawy i rzuca kłody pod nogi także malutkim zwierzątkom, na szczęście wszystko dobrze się kończy. Niemniej najważniejsze jest to, że zwierzaki ratuje spokój i wsparcie przyjaciół.

Książka ta na tyle nas zainteresowała, że z wielką radością sięgniemy z córką po wcześniejsze tomy.  Ta książka jest bardzo niepozorna, ale doskonale napisana. Zwierzęta doświadczają w niej takich emocji,  jakie i nam towarzyszą w różnych sytuacjach.

Publikacja ma duży format, zawiera krótkie dialogi, które czyta się bardzo przyjemnie i z niezwykłą lekkością.
Przepięknie wykonane ilustracje nadają charakteru każdej sytuacji i odzwierciedlają nastroje zwierząt.

Gorąco polecamy dla najmłodszych komiks pt.”Malutki Lisek i Wielki Dzik. Okropieństwo”, jestem pewna, że i wy będziecie zaskoczeni wartością tej książki.

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.