Kto ma w domu dziecię w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, ten wie, że dzieciaki uwielbiają zabawy w role, bo właśnie w nich mogą przełożyć wiedzę zdobytą podczas obserwacji otaczającego świata na praktykę. Przyglądając się takim zabawom lub w nich uczestnicząc, można przekonać się, jak wiele szczegółów dostrzegają dzieci, także takich, które nam, dorosłym, po prostu by umknęły. Wcielanie się w różne zawody w zabawie jest naprawdę kształcące, gdyż rozwija wiedzę młodego człowieka, ale przede wszystkim pozwala rozwijać umiejętności społeczne, bo zwykle do zabawy potrzeba partnera. No i to ten rodzaj aktywności jest atrakcyjny dla dziecka, które może poczuć się jak dorosły.

Do niedawna w naszym domu królowała zabawa w weterynarza, jednak teraz kolejny zawód dołączył do grona chętnie wybieranych przez moją córę – sprzedawca. Odkąd mamy u siebie kasę fiskalną znanego producenta zabawek, tj. Little Dutch, często bawimy się w sklep, wymieniając się rolami. Raz ja jestem klientem, a córa sprzedaje, innym razem na odwrót.

W zestawie znajdziemy drewnianą kasę fiskalną z czytnikiem cen i terminalem, pieniądze (banknoty i monety) oraz kartę, którą również możemy dokonać płatności. Wszystkie elementy zostały wykonane z dbałością o szczegóły, z materiałów wysokiej jakości. Zresztą, kto uwielbia – jak my – zabawki drewniane, ten zna ich zalety, z trwałością i estetyką na czele.

Bardzo doceniam fakt, że w tej zabawie możemy także poćwiczyć różne umiejętności, na przykład wciskanie na kasie wartości odpowiadających banknotom i monetom. Do tego dochodzi ustalanie cen, towarowanie sklepu i nauka sekwencji czynności, jakie trzeba wykonać, by transakcja kupna-sprzedaży doszła do skutku. Moje dziecię chciało nawet odrywać paragon na kasie, bo przecież pani w sklepie tak robi 🙂 A gdy już myślałam, że kończymy zabawę, córa wpadła na pomysł, że teraz będzie sprzedawcą w… aptece i całkowicie zmieniła asortyment 🙂 To pokazuje, jak wiele możliwości daje jedna zabawka.

Jeśli lubicie drewniane zabawki lub szukacie personalizowanych pamiątek dla dzieci, polecam zajrzeć na MamaBamBam, gdzie znajdziecie szeroką ofertę z obu wymienionych kategorii. Serdecznie polecam!