Dzieci lubią naśladować dorosłych i to, czym się zajmują. W ten sposób poznają różnorodne zawody. Spędzając czas z dziećmi, zaobserwowałam, że wśród ulubionych profesji w zabawach znajdują się: kucharz, kasjer, lekarz czy dentysta. Jako rodzice zdajemy sobie sprawę, że kluczowy jest pomysł, ale bez wątpienia zabawę uatrakcyjniają gadżety w niej użyte.

W naszym domu lubimy się bawić na przykład w restaurację, sklep czy przychodnię. Moja córka cudownie wciela się w postać lekarza. Na urodziny otrzymała duży zestaw z potrzebnymi przyrządami, niektóre z nich świecą i wydają dźwięk. Tego typu dodatki sprawdzają się w radosnej zabawie.

Ale jako miłośniczka zabawek drewnianych zastanawiałam się nad drewnianym zestawem lekarza. Do niedawna nie wpadło mi w oko nic, co spełniałoby moje wymagania, tj. jakości, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Trudno mi było sobie wyobrazić zestaw z drewna, który będzie oferował wiele możliwości, bo przecież zabawa w lekarza to nie tylko stetoskop czy strzykawka, potrzeba czegoś więcej. I dziś chcę się podzielić odkryciem firmy Mamabambam, gdzie znalazłyśmy odpowiedni zestaw lekarza.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że okaże się on aż tak dobry i bogato wyposażony. Jestem bardzo miło zaskoczona, bo już samo opakowanie wygląda niezwykle atrakcyjnie. Przyjemna wizualnie, niezbyt ciężka walizka przypomina apteczkę i zdecydowanie kojarzy się z leczeniem, pomocą. Walizeczka jest idealna dla małych rączek, otwiera się przy pomocy zamka, z którym bez trudności poradzi sobie przyszły lekarz. A w  środku znajdziemy same cudowności. Na prowadzenie wysuwa się opaska lekarza/pielęgniarki/sanitariusza, a dalej: drewniana strzykawka, termometr, listki z tabletkami, ciśnieniomierz, raczej rzadko spotykany w zestawach dla dzieci, stetoskop, krem mocowany przy pomocy rzepu, młoteczki oraz urocze plasterki na rzepy w 4 kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym, różowym.

Jesteśmy zachwycone tym zestawem, jest bardzo atrakcyjny i prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach, został przygotowany dla dzieci z wielką starannością. Zestaw lekarza Little Dutch od Mamabambam to dla mnie numer jeden w kwestii zabawy tematycznej w lekarza.

Wiecie, co jeszcze bardzo mnie cieszy? Nie tylko to, że czekają nas długie wieczory pełne wspólnej i uroczej zabawy dzięki tak wyjątkowej zabawce, ale także fakt, że Mamabambam ma w ofercie także inne drewniane gadżety, które sprawdzą się w innych zabawach, w tym zestaw drewniany gabinet dentystyczny, który będzie kolejnym skarbem używanym w naszych zabawach.

Kiedy wejdziecie na stronę Mamabambam, myślę, że zauważycie to, co ja – prostą, przejrzystą grafikę i wszystko uporządkowane w sposób niezwykle wygodny dla poszukującego zabawki. Kategorie obrazkowe, wyszczególnione tematycznie, pomogą znaleźć to, czego się potrzebuje, zyskując na czasie. Wśród moich ulubionych kategorii, które pragnę polecić, są zabawki drewniane i zabawki sensoryczne. To raj dla moich oczu  i muszę przyznać, że firma już znalazła miejsce wśród naszych ulubionych, najczęściej wybieranych.

Chciałabym wam pokazać także piękne talerzyki drewniane dla dziecka, które posiada w ofercie Mamabambam. Chmurka czy autko będą dużą atrakcją podczas jedzenia, bez wątpienia sprawdzą się one także podczas ćwiczeń paluszków, kiedy to dziecko wkłada w otwory jedzenie i je wyjmuje. Talerzyki prezentują się wspaniale, stanowiąc również piękny element wystroju domu, pokoju dziecięcego. Jestem pewna, że znajdą zastosowanie także w  swobodnej zabawie, związanej choćby z układaniem przedmiotów na talerzykach czy przesypywaniem materiałów sypkich.

Polecam i zachęcam do odwiedzin strony Mamabambam, bo na pewno znajdziecie tam coś ekstra dla swojej pociechy, w dodatku w dobrej cenie. Pomoce, zabawki i inne akcesoria z Mamabambam okażą się trafionym prezentem, a co najważniejsze – są bezpieczne i przyjazne dzieciom. Nie zawiedzie was kontakt i czas realizacji, bo zarówno jedno, jak i drugie jest na bardzo wysokim poziomie.

Marzena