Dzisiaj prezentujemy wam nowości z serii „Kolorowy świat” Wydawnictwa HarperKids. To książeczki, które oprócz tego, że uczą dziecko nowych słów, to jeszcze są pełne niespodzianek.

Seria „Kolorowy świat” ma wielką wartość edukacyjną, ćwiczy spostrzegawczość, sprawność manualną, uwagę i dostarcza dużo frajdy.

W naszej biblioteczce zagościły dwa tytuły, dlatego chcemy się podzielić wrażeniami. Pierwszy  to „W gospodarstwie”. Jak sam tytuł podpowiada, w książeczce znajdziemy opisy miejsc w gospodarstwie,w których to spotkamy: świnie, kury, krowy, konie, owce. Czyli poznamy nazwy zwierząt i ich dzieci. Jak to w gospodarstwie bywa, nie zabraknie także rolnika i traktora.

Dzięki tej książeczce dziecko dowie się również, co jedzą i piją zwierzęta. Wspaniałe jest to, że każda strona to także zadanie dla dziecka, gdzie trzeba użyć ruchomych elementów. Wśród zadań dla dzieci znajdą się okna do otwierania, przesuwanie fragmentów obrazka. Dzięki temu, że dzieci coś przesuną, otworzą, podniosą do góry – dowiedzą się czegoś nowego i zobaczą ukrytą niespodziankę. Takie zabiegi sprawią, że dzieci z ciekawością podchodzą do tych zadań, a spacer po gospodarstwie przynosi wiele radości. Uwaga dzieci jest cały czas utrzymana dzięki różnorodności zadań i barwnym opisom.

Na uznanie zasługują podpisy przy zwierzętach. Użyta czcionka ułatwia czytanie, a dla dziecka, które poznaje litery lub zaczyna czytać, będzie doskonałym materiałem do ćwiczeń. Książka wypełniona jest również odgłosami zwierząt, zachęca do ćwiczeń dźwiękonaśladowczych i ćwiczeń narządów mowy.

Drugi tytuł z serii „Kolorowy świat” od Wydawnictwa HarperKids to „Pojazdy”. Książeczka idealna dla chłopców i dziewczynek. Grafika, ilustracje użyte w książeczce są bliskie dzieciom, bardzo przyjemne. Już na okładce można przesunąć ruchomy element i dowiedzieć się, jaki towar wiezie kierowca do supermarketu.

Każda strona to inny pojazd.Wśród nich znajdują się: samochód, pociąg, wóz strażacki, koparka, łódź, samolot.
Pojazdy są duże, zawierają podpisy najważniejszych elementów. Nie brakuje atrakcyjnych, krótkich ciekawostek oraz zadań do wykonania – poprzez ruch wyznaczonych elementów.

Moje trzyletnie dziecko jest zachwycone książeczkami z tej serii, od kiedy znalazły miejsce w naszym domu, często do nich wracamy. Publikacje bez wątpienia spodobają się najmłodszym czytelnikom.

„Kolorowy świat” to doskonała seria aktywizująca dzieci, a do tego uczy poprzez zabawę. Polecamy!

Marzena

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.