Mam przyjemność przedstawić coś dla miłośników gazetek i magazynów – „Internetowe Zawody Przyszłości” nr 10/20. Sama dobrze pamiętam, jak gromadziłam gazetki dla nastolatek, ale za moich czasów nie było tylu ciekawych propozycji.

Czasopisma, które kieruje się teraz do młodzieży, są niezwykle na czasie, trafiają w gusta i rozwijają czy to zainteresowania, czy wzbogacają wiedzę w danej dziedzinie. Przede wszystkim są doskonałą rozrywką i wypełniają w sposób przyjemny czas miedzy jednym a drugim odrabianiem lekcji.

Niniejsza gazetka „Internetowe Zawody Przyszłości” to okazja do zapoznania się z zawodami, które nie są popularne, ale niezwykle ciekawe i być może z czasem podbiją rynek pracy

Zdarza się, że młodzi nie zawsze wiedzą, co ich interesuje na tyle, aby się rozwijać w tym kierunku, a w przyszłości podjąć ciekawą dla nich pracę. Dlatego przekazanie w taki sposób podstawowej wiedzy dotyczącej zawodów przyszłości może wielu młodych zainspirować.

Bardzo mi się podobają gazetki, w których jest wiele atrakcji. W przypadku tej konkretnej mam na myśli strony z komiksem, modę, testy, z których młodzież może sprawdzić, czy na przykład nadaje się na moderatora, czy też nie. Nie zabraknie tu także smacznych i zdrowych przepisów, jak choćby na tartę ze śliwkami, jabłkami czy cukinią.
Czytelnicy znajdą strony z dowcipami, konkursy z nagrodami. Wśród atrakcji także rebusy, zagadki oraz – jak to w gazetkach bywa – plakat ze znaną postacią. Conan Gray to przystojniak, który pisze w wolnym czasie piosenki, w tym numerze fani znajdą stylowy plakat właśnie z nim w roli głównej oraz kilka podstawowych informacji o idolu.

Jeśli szukacie dla swojej młodzieży wartościowych materiałów na wolne chwile relaksu, zamiast używania telefonów i tabletów, a jak wiemy młodzi niestety lubią tak spędzać czas, to serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym czasopismem. Jestem prawie pewna, że wpadnie w oko niejednej nastolatce.

Magazyn zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

Marzena