Kto mnie poznał bliżej, ten wie, że bardzo lubię się uczyć. Jestem osobą, która cały czas się rozwija i szuka swojej ścieżki, nie umiem stać w miejscu. Uwielbiam pogłębiać wiedzę i uczyć nowych rzeczy. Kto mnie jeszcze nie zna, ten pewnie potwierdzenie tych słów dostrzeże, śledząc naszego bloga i wpisy.

„Nauka. To lubię’ autorstwa Tomasza Rożka to propozycja idealna dla mnie i osób mi podobnych. Ucieszy tych, którzy lubią się dokształcać w różnych dziedzinach i mają w domu dzieci, które zadają o wiele, wiele więcej pytań niż ich rówieśnicy. Mimo naszego wieku i czytania wielu publikacji pewnie każdemu zdarzy się czasem na chwilę zatrzymać z odpowiedzią przy niecodziennym pytaniu zadanym przez młodego bystrzaka, naukowca.

Książka „Nauka. To lubię” ma okładkę w pięknym, słonecznym kolorze, wpada zatem szybko w oko. Wnętrze stanowią kartki przypominające w dotyku, kolorze oraz zapachu gazetę. Bardzo ciekawe są ilustracje i rysunki – niczym z komiksu. To bez wątpienia stanowi o wyjątkowości tej publikacji.

Słowa na okładce „Od ziarnka piasku do gwiazd” zachęcają do zajrzenia w głąb książki. Dziennikarz i popularyzator nauki, którym jest Tomasz Rożek, pisze o wielu zjawiskach, spotykanych przez nas na co dzień, jak także o tych, które są odległe od nas o lata świetlne.

Bardzo podoba mi się przekaz treści wielu najnowszych odkryć oraz opis wielu skomplikowanych procesów w sposób przystępny i dowcipny, a przez to lepiej zrozumiały dla czytelnika. Pan Rożek zachęca do pogłębiania wiedzy oraz pobudza wyobraźnię w sposób bardzo naturalny, bez usilnego przekonywania.

Dla mnie wielkim walorem są prezentowane eksperymenty, które można wykonać w domu, przedszkolu, szkole. Kojarzą mi się z zajęciami badawczymi czy odkrywczymi, a tu proszę – sami możemy dzieciom zafundować takie cuda. Z łatwością poradzą sobie z nimi rodzice wraz z dziećmi oraz nauczyciele ze swoimi podopiecznym w przedszkolu czy szkole. By nie zdradzać wszystkich cudowności, wspomnę tylko o hodowli kryształu, konstrukcji kompasu czy wodnym silniku.

Dzięki tej książce poczujecie się jak prawdziwi odkrywcy, a dzieci będą zachwycone takimi pomysłami na badawczą zabawę. „Nauka. To lubię” to lektura dla osób w każdym wieku, dla ciekawych świata, odkryć i doświadczeń. Przypadnie do gustu dużym i małym naukowcom.

Książka pomoże odpowiedzieć na pytania takie jak: „Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna?”, „Czy w wodzie można zrobić dziurę?”, „Od czego zależy kształt piorunów?”, „Czy wydmy śpiewają?”, „Co się dzieje w chmurze?”,”Czy piorun przyniósł życie?”. To tylko nieliczne pytania, na które w tej książce znajdziecie odpowiedź.

Mam nadzieję, że zaciekawiłam i zachęciłam was do lektury. Uważam, że warto zadbać o posiadanie tej książki u siebie w domu. Nie mogę się doczekać, kiedy wpadnę w wir prowadzenia doświadczeń w domu oraz pracy, w przedszkolu, w oparciu o propozycje umieszczone w dziele Tomasza Rożka. Jednym zdaniem- będzie się działo!

Marzena