Chciałabym dzisiaj opowiedzieć wam o naszym edukacyjnym odkryciu. Firma DAPAL, która tworzy także bujaki, zjeżdżalnie i wspinaki dla dzieci (dodam, że w bardzo konkurencyjnych cenach), ma w swojej ofercie również Drewniany Alfabet Montessori w komplecie z tabliczkami z cyframi.

Ta wspaniała pomoc dydaktyczna składa się aż z 95 drewnianych tabliczek, na których wyżłobione są litery i cyfry. Tabliczki są bardzo starannie przygotowane, wyszlifowane tak, aby były bezpieczne i przyjemne w dotyku dla dziecka. Alfabet jest estetyczny i bardzo dokładnie wykonany, co jest niezwykle ważnym kryterium podczas wybierania takiego produktu.

Alfabet ten pozwoli dziecku na swobodną naukę liter, zachęci do głoskowania, układania liter, a także stanie się okazją do ćwiczeń z czytania. Dzięki możliwości dotyku wyżłobionej przestrzeni, poznawania gładkości tabliczki i manipulowania poszczególnymi tabliczkami dziecko uczy się wielozmysłowo. Taka nauka przez luźną, sensoryczną zabawę angażującą różne zmysły daje naprawdę dobre efekty – cieszy dziecko, jest dla niego atrakcyjna i wzmacnia pozytywnie w kwestii znajomości liter.

W zestawie znajduje się 95 tabliczek (42 tabliczki z dużymi literami, 42 tabliczki z małymi literami + 11 tabliczek z cyframi). Zestaw ten jest wedle mojej oceny wystarczający, nie potrzeba jego uzupełnienia.

Zestaw Alfabet Montessori od DAPAL zawiera 9 liter tworzonych przez znaki diakrytyczne, takie jaki: ą, ę, ć, ł, ń, ó, ś, ź, ż, oraz dwuznaki: sz, rz, cz, dż, dź, ch, a także dodatkowe litery: x, q i v. Tak więc materiał ten jest na prawdę bogaty i wartościowy zarówno dla tych, którzy widzą literę po raz pierwszy, jak i dla tych, którzy zaczynają pisać i czytać.

Alfabet Montessori będzie świetną pomocą dla dzieci w różnym wieku. Zakupiony we wczesnym etapie edukacji posłuży na lata i sprawi, że czytanie i pisanie stanie się przyjemnością. Tabliczki z literami sprawdzą się podczas zabaw literowych, czytaniu wierszy czy tematach dnia w przedszkolu.

Kiedy zaczęłam bawić się z córką literami, od razu szukałyśmy tych ze swoich imion. Wielką atrakcją i doskonałym pomysłem jest dołączenie do zestawu drewnianego przyboru, którym można wodzić po kształcie liter i cyfr.

Do gustu bardzo przypadł mi zestaw cyfr, bo tabliczki mają doskonałą wielkość dla dziecięcych rączek. Oprócz tego, że wyżłobione są na nich cyfry, z drugiej strony znajdują się wyżłobione otwory, odpowiadające wartości tabliczki. Tego rodzaju rozwiązanie to okazja do kolejnych zabaw w oparciu o cyfry i działania matematyczne.

Nie będę ukrywać, że kiedy mam do czynienia z tak dobrym materiałem, wykorzystuję go na różne sposoby. Tutaj mam na myśli choćby umieszczanie z dzieckiem odpowiedniej ilości liczmanów pod konkretną tabliczką. Uczymy się także nazw cyfr w języku angielskim, liczymy w języku angielskim.

Zestaw Alfabet Montessori od DAPAL daje dużo możliwości. Świetnie sprawdzi się w domowej edukacji, podczas swobodnych zabaw z dzieckiem (nauka przez zabawę), jako pomoc edukacyjna w przedszkolu i jako doskonały materiał w placówce montessoriańskiej.

Tabliczki są atrakcyjne dla dziecka, przyciągają uwagę i ze względu na swoją wielkość nie są ciężkie, zajmują też stosunkowo niewiele wiele miejsca, jeśli chodzi o przechowywanie.

Jeśli szukacie alfabetu dla dziecka i chcecie, aby uczyło się kształtu liter i pisało literę w odpowiednim kierunku, ten zestaw będzie idealny!

Bardzo polecam firmę DAPAL, bo jest solidna, wyróżnia się bardzo pozytywnym kontaktem z klientem i mocno konkurencyjnymi cenami w stosunku do jakości oferowanych produktów.

Marzena