Czy są wśród was miłośnicy komiksowych bohaterów Janusza Christy – Kajtka i Kokosza? Po cichu sobie dopowiem, że znam kilku fanów tych dwóch zabawnych przyjaciół i wiem, że mają w domu pokaźną kolekcję serii najdłuższego polskiego komiksu. Sama jestem zwolennikiem kolekcjonowania serii czegoś, co sprawia ogromną frajdę podczas czytania, i dostaję dreszczyku, kiedy wiem, że niebawem przyjdzie kolejna część upragnionej lektury.

„Kajtek i Koko w kosmosie. Dwór Apodyktusa” zawiera przepiękne ilustracje i niebanalny scenariusz, który przygotował sam Janusz Christa. Osobiście jestem pod wrażeniem tak dużej ilości ilustracji, które są bardzo starannie wykonane i bardzo dokładne. Wszystko jest bardzo dokładnie widoczne i trafione w punkt, jeśli chodzi o ich dobór do danej sytuacji.

„Kajtek i Koko w kosmosie”, a dokładnie „Dwór Apodyktusa” to kolejna ciekawa, pełna humoru i zwrotów akcji komiksowa historia, w której to zwariowany naukowiec wysyła Kajtka i Kokosza do gwiazdozbioru Oriona. Jak na odważnych bohaterów przystało, bez najmniejszych oporów zgadzają się na eksperyment profesora Kosmosika. Szalonym wybrańcom podczas misji towarzyszy „gadający” robot, który  pomaga przyjaciołom nawet podczas ich sprzeczek.

I jak to miłośnicy przygód, podczas ekspedycji poznają inne planety, a tam zadziwiające, nieznane do tej pory zwyczaje, uczestniczą w różnych akcjach, wpadają w liczne tarapaty. Choć wydawać by się było, że tarapaty są czymś niebywale  trudnym, to przyjaciele mają wiele szczęścia i wychodzą ze wszystkiego obronną ręką. Przy tych tarapatach humoru znajdziecie bez liku. Przygodom nie ma końca, a zabawne dialogi także umilą wam czas:

-Nie pozwólcie im wyrzucać daru, jakim jest moja osoba, to piękny i cenny dar.
– Opuścić most! Nie widziałem jeszcze daru, który by się tak zachwalał.


– Nie zdumiał go widok naszego robota, więc i ja nie okażę mu zdziwienia z powodu tej osobliwej figury.

To tylko przykłady, a takich wdzięcznych tekstów jest naprawdę dużo. Nie chcę umieszczać ich większej ilości, by nie zdradzać całej fabuły i zabawnych dialogów. Polecam miłośnikom komiksów i nie tylko. Kajtek i Koko będą odpowiedni dla dzieci w starszym wieku i dla dorosłych. Umilą czas i poprawią niejednemu humor.
Polecam!

Marzena

Komiks zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.