Końcówka tego roku ma być dla nas wyjątkowa za sprawą przeprowadzki do nowego miejsca, gdzie wszystko zaaranżujemy według własnych pomysłów i gdzie będziemy się cieszyć większą przestrzenią. Nie byłabym sobą, gdybym już teraz nie główkowała, jak urządzić pokój córy. Na pewno zamierzamy w dużej mierze postawić na drewno, ale poza rozmaitymi układankami, które córa uwielbia, chcemy, aby znalazły się tam również sprzęty rozwijające motorykę dużą i stanowiące alternatywę dla uwielbianych przez nasze dziecię placów zabaw – w czasie choroby lub wyjątkowej niepogody. Ciągle szukamy inspiracji w tej kwestii. Ostatnio trafiliśmy na coś naprawdę interesującego, co spełnia nasze oczekiwania i doskonale nadaje się do zabawy zarówno w domu, jak i na podwórku.

Drabinka XL od firmy Dapal ma w przybliżeniu wymiary: 955 x 530 x 690 mm. Zastanawiałam się początkowo, czy nie będzie ona za mała, bo córa jest dość wysoka, ale gdy zmontowaliśmy drabinkę, okazało się, że jej gabaryty są idealne i że jeszcze długo posłuży ona córze. Dużą zaletą jest to, że i dla młodszego dziecka będzie ona odpowiednia, przedział wiekowy użytkowania jest zatem dość szeroki. Kolejna istotna kwestia to stabilność – sprawdziłyśmy i na panelach, i na trawie, w obu przypadkach córa świetnie się bawiła i – co najważniejsze – bezpiecznie.

Bardzo dobrym pomysłem jest połączenie drabinki, bujaka i zjeżdżalni ze ścianką wspinaczkową w jeden zestaw – tak docelowo będzie to u nas funkcjonować, co jeszcze rozszerzy grupę wiekową użytkowników, bo nawet starsze pociechy będą zainteresowanie takim połączeniem, widziałam to już w niejednym domu, więc sama zamierzam skorzystać z tego sprawdzonego rozwiązania.

Drabinki Dapal są wykonane z porządnej sklejki o grubości 15 mm. Montaż jest szybki, intuicyjny i prosty, a do zestawu są dołączone odpowiednie śruby. Po złożeniu drabinka prezentuje się naprawdę efektownie, na pierwszy rzut oka widać, że jest wykonana precyzyjnie i z drewna wysokiej jakości. Naturalny kolor sprawi, że będzie ona pasować do wystroju każdego wnętrza.

Przyznaję, że w przypadku tego producenta, po zapoznaniu się z jego ofertą, zastanowiły mnie korzystne ceny, niższe niż zazwyczaj spotyka się w przypadku takich produktów. Do końca zastanawiałam się zatem, jak mają się one do jakości, ale teraz, gdy przekonałam się na własne oczy o estetyce, trwałości i funkcjonalności drabinki, mogę z czystym sumieniem polecić ofertę firmy Dapal. Drewnianą drabinkę znajdziecie tutaj, ale zerknijcie także na inne produkty – oferta jest naprawdę różnorodna!